چهار شنبه 22 مرداد ماه 1399  -  Wednesday, August 12, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
شنبه 24 خرداد ماه 1399 ساعت 10:18

در نامه ای به وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد:

مخالفت رسمی انجمن لبنی با سهمیه بندی صادرات شیرخشک+ سند

صنایع غذایی> اقتصاد غذا – انجمن صنایع لبنی در نامه ای به معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با شیوه کنونی سهمیه بنید صادرات شیر خشک مخالفت کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، متن کامل نامه رضا باکری دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی ایران خطاب به مرتضی رضایی معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی به شرح زیر است:

وزارت جهاد کشاورزی
معاونت محترم امور دام جناب آقای دکتر رضایی

موضوع: تقاضای تغییر روش صادرات شیرخشک
با سلام؛
احتراماً باتوجه به  اعتراضات مکرر و بی‌پایان اعضاء این  انجمن اعم از واحدهای بزرگ و متوسط و کوچک به نحوه سهمیه‌بندی میزان صادرات شیرخشک شرکت‌ها علی‌رغم راستی‌آزمایی دپوی شیرخشک، به دلیل اینکه این امر نوعی مداخله‌گری در امر رقابت آزاد شرکت‌ها در بازار تلقی شده و توازن سهم بازارهای کسب شده از رقابت آزاد آنها را برهم زده و هزینه‌های متحمل شده شرکت‌ها در کسب سهم بازارهای داخلی و به‌ویژه بازارهای صادراتی را به هدر می‌دهد و ارزش برندینگ در بازارهای رقابتی را به چالش می‌کشد، عموما واحدهای لبنی مخالف سهمیه‌بندی بوده و تقاضای اعمال مکانیسم‌های بازار به جای امر مداخله‌گری را دارند، نهایتا با تغییر مبلغ عوارض صادراتی، دولت می‌تواند نقش رگلاتوری تشدید یا تضعیف جریان صادرات شیرخشک را ایفاء و روند آن را تنظیم نماید.
استدعا دارد به منظور خاتمه دادن به تنش‌های درونی فی‌مابین بنگاه‌های تولیدی و تجاری، دستور لازم در تغییر روش صادرات شیرخشک را صادر فرمائید.
شکایت انجمن صنفی صنایع لبنی استان گلستان به شماره 966-99 مورخ 19/03/99 و شرکت فرآورده‌های لبنی بینارزن به شماره ب-99-128 مورخ 19/03/1399 به پیوست تقدیم می‌گردد. لازم به ذکر است که این انجمن پیشنهاد جذب شیر خام مازاد در صنعت شیرخشک (مازاد بر تولید 70هزار تن مصرف کشور) را طی نامه شماره 11668-98 مورخ 16/4/98 که طی شماره 121807/60 مورخ 31/4/98 با امضاء وزیر محترم وقت صنعت، معدن و تجارت آقای دکتر رحمانی به دفتر محترم ریاست‌جمهوری ارسال گردیده جهت تولید و تامین 2.5 میلیون تن شیر، ماست و پنیر مورد نیاز 4 دهک خانوار کم‌درآمد با هدف افزایش سرانه مصرف سالانه خانوارهای کم برخوردار، که می‌تواند جایگزین تولید و صادرات شیرخشک گردد.

     با احترام
دبیرانجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران
  رضا باکری
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
haraz1
goncheh1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
vioni
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر