دو شنبه 23 فروردين ماه 1400  -  Monday, April 12, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
اخبار برتر
0
شنبه 11 بهمن ماه 1399 ساعت 17:30

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق البرز:

دریافت کنندگان وام از صندوق توسعه ملی باید تعیین تکلیف شوند/ بخش خصوصی نباید پاسخگوی تبعات ناشی از افزایش نرخ ارز باشد

کشاورزی> رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع تبدیلی و محیط زیست اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه دریافت کنندگان وام از صندوق توسعه ملی باید تعیین تکلیف شوند، گفت: بخش خصوصی نباید پاسخگوی تبعات ناشی از افزایش نرخ ارز باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، محسن امینی با اشاره به اینکه رونق کسب و کار، توسعه فعالیت‌های صنعتی، رفع موانع اداری و تسهیل در امر اجرایی کارها  به عنوان دغدغه‌های صنعتگران است که مجلس می تواند در حل آن تاثیرگذار باشد، اظهار داشت : مجلس شورای اسلامی در بخش قانونگذاری با تفویض اختیار به استانها در این موارد می تواند سبب تسریع در کارها شود.

وی در ادامه بحث تعیین تکلیف دریافت کنندگان تسهیلات از صندوق توسعه ملی را از مهترین مشکلات پیش روی صنعتگران برشمرد که پیگیری آن نیازمند کمک مجلس است و گفت: حل این مسئله به ویژه برای صنعتگرانی که کالاهای دارای محدودیت قیمت گذاری و محدودیت صادراتی تولید می کنند اهمیت بالایی دارد؛ چرا که نباید درگیر مسائلی در بحث حساب ذخیره ارزی و به تبع مشکلاتی باشند که در سال‌های آتی گریبانگیر آنها می شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با اشاره به موضوع نوسانات ارزی سال گذشته و تاثیرگذاری آن بر حوزه تولید و صنعت بیان کرد: بخش خصوصی نباید پاسخگوی بروز مسائلی باشد که تحت تاثیر تغییرات نرخ ارز حادث شده است، چرا که بخش خصوصی سرمایه گذاری خود را انجام داده است و نباید انتظار داشت که طرح‌ها و برنامه‌های خود را به دلیل تغییر رویکرد در برخی برنامه‌های دولت تغییر دهد‌.

وی تاکید کرد: بانک‌ها به عنوان شریک اگر به این نتیجه رسیدند که باید تغییر رویکردی در طرحهای بخش خصوصی داده شود باید از قبل چاره اندیشی می شد و از همان ابتدا جلوی اجرایی شدن این طرح ها را می گرفتند.

امینی تاکید کرد: در شرایط کنونی از سوی بانک‌ها به شرکت های فعال در بخش خصوصی اعلام می شود که فارغ از هرگونه اتفاقی که در وضعیت ارزی کشور بروز پیدا کرده است، باید به تعهدات ارزی خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه طبق بند ت ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور سالانه تنها ۱۰درصد ریسک نوسات ارزی برعهده دریافت کننده تسهیلات ارزی است، عنوان کرد: اگردیگر بخش‌ها این موارد را رعایت نمی کنند که نباید تاوان آن را بخش خصوصی پرداخت کنند، باید این ارزها و تسهیلات تخصیصی بیمه می‌شدند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز در بخش پایانی با این توضیح که متاسفانه امروز بانک‌ها مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را که یک قانون است اجرایی نمی کنند، گفت: این مهم هم به یک دغدغه برای فعالان اقتصادی تبدیل شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
nazgol
زرفروکتوز1
لاکیدووو
pegah2
tabiat
shirinvatan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
آیدین
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
vioni
tejarat talaie
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
حلبچی