سه شنبه 3 ارديبهشت ماه 1398  -  Tuesday, April 23, 2019
pegaheco 1
دیگه چه خبر
1
یک شنبه 23 دى ماه 1397 ساعت 10:34

شلغم داروخانه طبیعی در فصل سرما

غذا و تغذیه> مزاج شلغم گرم و تر است و غذاییت دارد یعنی موجب رشد بدن می‌شود، شخص را سیر می‌کند و می‌تواند جای وعده غذای اصلی را بگیرد. کسانی که دنبال رژیم‌های لاغری هستند می‌توانند از آن بهره ببرند و آن را جایگزین برنج، نان و گوشت کنند. اصولا مواد غذایی که گرم و تر رو به اعتدال هستند، برای همه مزاج‌ها قابل استفاده بوده و مزاج شخص را به هم نمی‌زند.

به صورت پخته  برای رفع سرفه به کار می‌رود. همچنین لینت بخش است و برای یبوست مفید است. نرم کننده گلو و حنجره است و در فصول سرد که گرفتگی و التهاب حلق و حنجره شایع تر است، بسیار کمک کننده می باشد. اشتها آور و مقوی قوای جنسی بوده، هچنین مدر (ادرارآور)می باشد؛ لذا موجب شستشوی مجاری ادراری شده و برای کسانی که مشکلاتی چون سنگ‌های کلیه و مثانه دارند نیز می‌تواند مفید باشد.

آب شلغم پخته یا له شده آن به طور موضعی برای بهبود ترک خوردگی و خشکی یا خارش پوست ناشی از سرما مفید است. ترشی آن همراه با خردل، لذیذ و اشتهاآور بوده، مقوی احشای داخل شکم و غیرنفاخ است.

نفاخ است و ممکن است برای برخی افراد دیرهضم باشد. البته همین دیرهضمی برای کسانی که رژیم کاهش وزن دارند مفید است چرا که مدتی در معده می‌ماند و جلوی اشتها را می‌گیرد.به صورت معمول پخته مصرف می‌شود. اکر کمی نمک به آن اضافه شود رطوبت آن کاهش می‌یابد و برای افرادی که رطوبت بدن و معده، آنها را اذیت می‌کند عارضه آن کاهش(Decrease) می یابد.

منبع:شفاآنلاین
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
شیرین عسل1
زر فروکتوز
ghoncheh
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
جوان
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
vioni
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
اقتصاد سبز
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
فودیار
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
زر ماکارون
تیتر20
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
www.addlikebutton.net