چهار شنبه 27 تير ماه 1397  -  Wednesday, July 18, 2018
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyنمایشگاه لبنیاتنمایشگاه نوشیدنی ها
اخبار برگزیده
1
جمعه 2 تير ماه 1396 ساعت 10:8

ترکیه مواد غذایی و نیروی نظامی به قطر فرستاد

مواد غذایی> ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد پنج دستگاه خودرو زرهی و 23 نیروی نظامی روز پنجشنبه به عنوان بخشی از برنامه ها برای استقرار نیروهای جدید در قطر، وارد دوحه شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ترکیه روز پنجشنبه نخستین کشتی حامل کمک های غذایی را به قطر فرستاد و گروه کوچکی از نظامیان و خودروهای زرهی را نیز به این کشور اعزام کرد. در همین حال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با سران عربستان سعودی درمورد آرام کردن تنش ها در منطقه گفتگو کرد.
ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد پنج دستگاه خودرو زرهی و 23 نیروی نظامی روز پنجشنبه به عنوان بخشی از برنامه ها برای استقرار نیروهای جدید در قطر، وارد دوحه شدند. 
در این بیانیه آمده این اقدام در چارچوب اقدامات قانونی در زمینه آموزش و همکاری نظامی بین دو کشور انجام شده است.
روزنامه حریت نوشت حدود 88 نظامی ترکیه ای پیشتر در قطر مستقر شده اند و پیش بینی می شود پس از عید فطر نیروهای ترکیه ای و قطری تمرین نظامی مشترکی را برگزار کنند. تعداد نظامیان ترکیه ای که به این کشور حوزه خلیج (فارس) اعزام می شوند سرانجام به هزار نفر خواهد رسید. 
نخستین کشتی ترکیه ای حامل حدود چهار هزار تن مواد غذایی، میوه و سبزیجات روز پنجشنبه از بندری در استان ازمیر در غرب ترکیه عازم قطر شد.
این خبرگزاری اعلام کرد پیش بینی می شود این کشتی ترکیه ای ظرف حدود 10 روز دیگر وارد دوحه شود.
اگرچه ترکیه 105 هواپیمای باری تدارکات برای قطر فرستاده است اما وزیر اقتصاد ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد ارسال کمک از طریق آسمان ادامه نخواهد یافت.
سخنگوی اردوغان گفت ترکیه سعی ندارد از طریق حمایت از قطر، دیگران را تهدید کند.
ابراهیم کالین روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: « ما به دنبال تنش با هیچکدام از کشورهای خلیج (فارس) نیستیم. ما همچنین نمی خواهیم شاهد اختلاف آنها با یکدیگر باشیم. رویکرد ما درقبال بحران بوجود آمده ، از همان ابتدا به این شکل بوده است.»
وی تصریح کرد:« به عبارت دیگر اگر دو نفر از دوستان یا همسایگان شما با یکدیگر دچار اختلاف شده اند و شما نیز می توانید کاری برای رفع آن انجام دهیم، کاملا طبیعی است که وارد عمل شوید.»
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن نازگل
شیرین عسل1
زر فروکتوز
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
فودیار
اقتصاد سبز
گروه صنعتی پارس استا
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
جوان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون
www.addlikebutton.net