دو شنبه 15 آذر ماه 1400  -  Monday, December 6, 2021
چاپ و بسته بندی2مهگلpemina
اخبار برتر
1
سه شنبه 6 مهر ماه 1400 ساعت 8:56

رئیس هیات مدیره کانون صنایع غذایی:

سیستم حواله ای سبوس بسیار فاسد است/ نمایندگان دولتی نبوغی در خرید خارجی نداشته اند

مواد غذایی> اقتصاد غذا – سیستم حواله ای سبوس بسیار فاسد است و مابه التفاوت آن به دست مردم نمی رسد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، محمدرضا مرتضوی رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران صبح امروز در صبحانه کاری اتاق تهران که با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد طی سخنانی ضمن بیان مطلب فوق افزود: حواله های سبوس بیرون در کارخانه های آرد خرید و فروش می شود و ما به التفاوت قیمت سبوس به دست مردم نمی رسد و فساد بسیار زیادی در این بخش وجود دارد.
وی افزود: کارخانجات آرد با دامداران بر سر قیمت سبوس توافق کردند اما متاسفانه برخی افراد در وزارت جهاد کشاورزی دامداران را تحریک کردند تا قیمت توافقی سبوس  اجرایی نشود و من می توانم این ادعا را اثبات کنم.
رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی در خصوص وضعیت هزینه های آسیابانی گفت: قرار بود افزایش هزینه های آسیابانی از محل فروش سبوس تامین شود اما به دلیل اعمال سیاست قیمتی سبوس مقرر شد دولت زیان کارخانجات را بپردازد و این در حالی است که کارخانجات باید مواد اولیه خود را طی دو سه ماه به صورت نقدی بخرند و با مشکل جدی نقدینگی مواجه هستند و نباید طوری عمل شود که دولت با تاخیر زیان کارخانجات را پرداخت کند.
مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص خریدهای خارجی غلات گفت:  سابقه چهل ساله من در همراهی با دولت ها و حضور در خریدهای خارجی نشان می دهد که تاکنون نماینده دولتی را ندیده ام که نبوغی در خرید خارجی داشته باشد در حالی که بخش خصوصی می تواند در این زمینه کمک دولت باشد.
وی خاطرنشان کرد: سالانه میلیون ها تن غلات وارد کشور می شود و این خرید ها با نوساناتی در بخش قیمت همراه است و باید تدبیری شود تا این نوسانات قیمتی در قیمت های واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی لحاظ شود.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
پگاه-خامه
فشذهشف2
taknan2
شیرین عسل1
نازگل
لاکیدووو
روغن غنچه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz
mihan2
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
آیدین
صنایع غذایی ب آ
ardineh
حلبچی
tejarat talaie
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
zar
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
kandoj
ariantaem
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20