دو شنبه 23 تير ماه 1399  -  Monday, July 13, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 ساعت 14:58

مرکز نوآوری صنایع غذایی تاسیس می‌شود/تشکیل آکادمی ملی نان در منطقه جنوب شهر تهران

رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان از تاسیس مرکز نوآوری صنایع غذایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمی وثیق درباره ایجاد "مرکز نوآوری صنعت غذا"، گفت: این مرکز نوآوری توسط کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان و بر اساس تفاهم‌نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه به زودی تاسیس خواهد شد.

وی در ادامه گفت: ایجاد بستر مناسب برای رشد فعالیت‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه صنایع غذایی از ماموریت‌های مهم این کانون است که در این راستا تا کنون ۲ مرکز نوآوری با مساعدت و راهبری این کانون در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و شرکت غله و خدمات بازرگانی ایجاد شده است.

نفوذ فناوری در صنعت

رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان در ادامه اظهار کرد: این کانون جزو اولین کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار مصوب در دوره دوم فعالیت کانون‌ها و بر اساس اساسنامه جدید است که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف افزایش و نفوذ فناوری در این صنعت تاسیس شده است.

وی در ادامه با اشاره به حجم بالای دور ریز نان در کشور، گفت: ساماندهی بحث نان در کشور، مستلزم این مسئله است که فرهنگ‌سازی از درون خانه‌ها آغاز شود و بر این اساس، جلساتی با وزیر آموزش و پرورش برگزار شد تا فرهنگ‌سازی در لایه‌های دانش‌آموزی برای اصلاح الگوی فرهنگ تولید و مصرف نان انجام شود.

تشکیل آکادمی ملی نان در منطقه جنوب شهر تهران

وی همچنین تشکیل آکادمی ملی نان در منطقه جنوب شهر تهران را از برنامه‌های آتی آن کانون برشمرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، افزایش هم­گرایی و هم‌­افزایی بین عناصر تأثیرگذار بخش‌های دانش، صنعت و بازار، ارتقاء تعامل میان نهادهای عرضه و تقاضای فناوری، شناسایی چالش‌­ها، تدوین راهکارها و ارائه پیشنهاد برای رفع موانع توسعه صنعت و بازار با هدف توسعه محصولات دانش‌­بنیان، کمک به ایجاد مزیت رقابتی مبتنی بر فناوری و نوآوری در سطح بنگاه‌­های تولیدی و خدماتی و بهبود فضای کسب‌­وکار کشور متناسب با زمینه تخصصی فعالیت کانون، از اهداف اصلی معاونت علمی و فناوری در شکل‌­دهی کانون­‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار است.

در این راستا تا کنون تاسیس ۱۴ کانون در کمیسیون کانون‌‎ها تصویب شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
pegah3
شیرین عسل1
nazgol
sobhan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
vioni
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
آیدین