چهار شنبه 1 آذر ماه 1396  -  Wednesday, November 22, 2017
مه کامهroghan2eco 1
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 25 مرداد ماه 1396 ساعت 10:2

قیمت مواد غذایی در قطر افزایش یافت

به دنبال شدت گرفتن تحریم های عربی علیه قطر، قیمت مواد غذایی در این کشور با سیر افزایشی روبرو شد و بازار مسکن هم کساد شد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، تحریم های اقتصادی علیه قطر که به سرکردگی عربستان سعودی و همکاری بحرین و امارات متحده عربی علیه قطری ها از چند ماه قبل کلید خورده، اکنون موجب افزایش قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در این کشور شده است، البته این روند صعودی به گونه ای نیست که اقتصاد این کشور را به طور شدیدی تحت الشعاع خود قرار دهد.  

 قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در قطر در ماه گذشته میلادی یعنی جولای در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۴.۵ درصد افزایش نشان می دهد که این میزان افزایش بیشترین رقم از حداقل سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد محسوب می شود.

 قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در قطر در مقایسه با ماه قبل از آن ۴.۲ درصد افزایش یافته است. از سویی دیگر بسیاری از محصولات لبنی و مواد غذایی که پیش از این از مرزهای عربستان به قطر وارد می شدند به دلیل تحریم های عربی باید مسیر زیادی را بپیمایند تا وارد قطر شود که این خود هزینه ای را بر روی این اقلام تحمیل می کند.  

البته قیمت پوشاک، کفش، مبلمان و لوازم خانگی در ماه گذشته میلادی در قطر کاهش پیدا کرده و علت آن این است که قطری ها برای واردات این کالاها با قیمت بالا هم مشکلی ندارند؛ اما محصولات غذایی به دلیل محدودیت برای ماندگاری،  افزایش قیمت به خود گرفته اند.

 قیمت مسکن و خدمات شهری هم در ماه گذشته میلادی در قطر ۳.۶ درصد کاهش پیدا کرده است که بیشترین رقم در حداقل چند سال اخیر است؛ ضمن اینکه بانک های سعودی، اماراتی و بحرینی اقدام به برداشت سپردهای و وام های خود از قطر کرده اند تا نقدینگی را در بخش بانکداری قطر با چالش روبرو کنند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
zarforoktoz
farda
haraz1
روغن نازگل
تلگرام فودپرس
shirinasal1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
vioni
آرد سازی پوسان
جوان
تک ماکارون
BA
اقتصاد سبز
آیدین
ارسال پیامک
فودیار
www.addlikebutton.net