شنبه 29 دى ماه 1397  -  Saturday, January 19, 2019
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برتر
0
شنبه 28 مهر ماه 1397 ساعت 15:49

دعوت گزینشی اتاق ایران از تشکلهای صنایع غذایی/ منتقدان حجتی مجالی برای گفتگو پیدا نمی کنند

صنایع غذایی> اقتصاد غذا – صبحانه کاری وزیر جهاد کشاورزی با فعالان بخش خصوصی به دلیل دعوت گزینشی انجام شده از سوی اتاق ایران بدون حضور تشکلهای مهم و تاثیرگذارصنایع غذایی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، در حالی که سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی به خصوص پس از اجرای قانون تمرکز وظایف «انتزاع» فعالان صنعت غذا را با مشکلات متعددی مواجه کرده و عملا همچنان بدون متولی واحد، برای حل مشکلات متعدد خود به این در و آن در می زنند و وزارت جهاد کشاورزی و شخص وزیر نیز آنها را شهروند درجه دو بخش تولید و اشتغال می دانند اینبار نیز به دلیل دعوت گزینشی و غیر اصولی اتاق ایران نتوانستند حتی در جلسات عمومی نیز با وزیر جهاد کشاوری گفت و گو کنند. به نظر می رسد اتاق ایران که می بایست بخش صنعت و کشاورزی را در به طور متوازن کنارهم داشته باشد اینبار بخش کشاورزی و دام و طیور را به بخش صنعت ترجیح داده است.
مهم ترین و بزرگترین تشکلهای صنایع غذایی از جمله صنایع قند و شکر، صنایع روغن نباتی و روغنکشی، صنایع لبنی، ماکارونی، روغن زیتون و... یا از سوی اتاق ایران دعوت نشدند یا به دلایل قابل تاملی در این نشست حضور نیافتند که جا دارد هیات رییسه و شخص رییس اتاق بازرگانی ایران با مسببان دعوت گزینشی تشکلهای صنایع غذایی برخورد قاطعی داشته باشند و با بررسی لیست حاضران و غایبان این نشست تدبیری بیندیشند تا شاهد گزینش ها و رفتارهایی از این دست میان بخش خصوصی نباشیم و شرایطی فراهم شود تا افراد مرتبط و تشکلهای مهم در این جلسات حضور یابند.
در هر صورت این رفتارمدیران اتاق ایران در دعوت گزینشی از تشکلها باعث شد برخی تشکلهای مهم و پرچالش صنعت غذا که طی 5سال اخیر حتی یک بارهم موفق به دیدار خصوصی و گفتگوی رو در رو با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نشده اند فرصت دیدار گروهی را نیز از دست بدهند و نقدها، دیدگاه ها و مشکلاتشان به جای مطرح شدن در اتاق بازرگانی ایران در رسانه ها و مکاتبات اداری به گوش وزیرو همکارانش در وزارت جهاد کشاورزی برسد.
رفتارهایی اینچنینی از سوی دست اندرکاران اتاق ایران می تواند به این دغدغه منتقدان عملکرد اتاق ایران در سال منتهی به انتخابات اتاق های بازرگانی دامن بزند که آیا به راستی اتاق ایران نماینده واقعی بخش خصوصی است و یا اینکه فعالان بخشهای مختلف اتاق بازرگانی در این دوره نیز به خودی و غیر خودی تقسیم بندی شده اند؟!

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
شیرین عسل1
زر فروکتوز
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
فودیار
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
اقتصاد سبز
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
جوان
زر ماکارون
vioni
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
www.addlikebutton.net