دو شنبه 29 دى ماه 1399  -  Monday, January 18, 2021
peminapegahبانک کشاورزی
اخبار برتر
2
سه شنبه 6 اسفند ماه 1398 ساعت 14:29

عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟+ نظر سنجی

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - صنایع غذایی یک دهه سخت را پشت سر گذاشته است. سال هایی که به دلیل نوسانات شدید اقتصادی، ریسک کسب و کار به خصوص در صنعت حساس و مهم «غذا» که با شاخص های کلان اقتصاد و تغییرات آنها سروکار دارد را به شدت افزایش داده و تداوم حضور در بازار را دشوارتر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، در کنار مشکلاتی نظیر تغییرات و جهش چندباره نرخ ارز، تشدید تحریم های ظالمانه، تصمیمات خلق الساعه و جزیره ای و موانع سنتی کسب و کار در اقتصاد ایران،  موضوعی به نام  «بحران سازی در بازار مواد غذایی» نیز به مشکلات قبلی افزوده شده  و چند سالي است كه شايعات و اظهار نظرهاي غيرمسوولانه در برخی تریبون های رسمی و همچنین فضاي مجازي دست از سر صنعت غذا بر نمي دارد. از داستان قديمي سوسيس و كالباس كه صرف نظر كنيم ورود روغن پالم به لبنيات سر منشا موج جديد تخريب و جو سازی علیه محصولات غذايي در جامعه ايراني است. موجي كه از انتشار خبر غير واقعي وجود روغن پالم در شير آغاز و دامنگير آب بسته بندي، آبليمو، روغن هاي نباتي، قرار گرفتن قرص در کیک های صنعت شیرینی و شکلات و وجود افلاتوکسین در شیر و ... شد.
موضوعي كه هر از چندگاهی علیه یکی از بخش های صنعت غذا به راه می افتد و منجر به كاهش اعتماد عمومی نسبت به صنعت خوشنام غذايي و دستاوردهای عظیم این صنعت می شود.

اما سوال اینجاست که  کانون انجمنهای صنایع غذایی ایران به عنوان جامع ترین تشکل صنعت غذا که نمایندگی این صنعت را در محافل مختلف یدک می کشد در زمینه شفاف سازی و حمایت از صنایع غذایی چه کارهایی انجام داده است؟ و آیا فعالان صنعت غذا از عملکرد سردمداران کانون  انجمن های صنایع غذایی  در دفاع از ماهیت و دستاوردهای صنعت غذا در مواجهه با بحرانها موفق عمل کرده اند؟

پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، به عنوان پایگاه خبری تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی ایران در همین زمینه نظرسنجی را از مخاطبان خود انجام داده است که برای مشارکت در این نظرسنجی می توانید یا  بر روی لینک کلیک کنید وا در کانال تلگرام پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس» نظر دهید.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
pegah2
goncheh1
شیرین عسل1
nazgol
sobhan
زرفروکتوز1
لاکیدووو
tabiat
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
آیدین
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
vioni
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور