چهار شنبه 28 مهر ماه 1400  -  Wednesday, October 20, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
بازار
0
سه شنبه 2 شهريور ماه 1400 ساعت 12:36

نامطلوب بودن شرایط کشت دوم ذرت در برزیل ناشی از گسترش یخبندان

مواد غذایی> اقتصاد غذا - پیشروی جبهه هوای سرد در سائوپائولو و بروز یخبندان‌ها، علتی برای تلفات شدید محصول دوم ذرت در ایالت سائوپائولو تلقی می‌گردد. 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، و به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، در برخی مناطق، عمدتا در شمال و شمال غرب ایالت ، میزان کلی محصول از دست‌رفته مشخص است. منبع این اطلاعات از یازدهمین نظرسنجی محصول 2020/2021 Crop of Grains ، که سه شنبه هفته گذشته توسط شرکت تامین ملی (Conab) منتشر شده، می‌باشد.
لازم به یادآوری است در سائوپائولو، کاشت محصول دوم ذرت، بیشتر بین ماه های ژانویه و مارس انجام می‌شود. در نتیجه، بیشتر دانه‌ها در مرحله پر شدن و بلوغ به دلیل مسائل اقلیمی با خشکسالی و سرمازدگی مواجه گردیدند. این امر به شدت بهره‌وری تولید و همچنین کیفیت دانه را تحت تاثیر قرار داده است.  
در همین راستاConab تخمین می‌زند که تولید ذرت دوم در سائوپائولو 1.4 میلیون تن خواهد بود که نشان دهنده کاهش 38.8 درصدی نسبت به محصول قبلی است. این در حالی است که سطح زیرکشت در همین دوره حدود 3.6 درصد  رشد داشته است. از این‌رو کاهش بهره وری بر اساس کاهش میزان تولید و افزایش سطح زیرکشت حدود 40.9 درصد کمتر از چرخه گذشته ارزیابی می‌گردد. 
کل ذرت
کل تولید ذرت در سائوپائولو ، با احتساب برآورد اولین برداشت ، 3.27 میلیون تن خواهد بود - که 22.2 درصد در مقایسه با نتیجه به دست آمده در سال 2019/20 کاهش یافته است. کل سطح زیر کشت 885 هزار هکتار بود و میانگین بهره وری تقریباً 3.7 هزار کیلوگرم در هکتار که این میزان بهره‌وری 23.4 درصد کمتر از میزان مشاهده در سال 2019/20 بوده است. 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
goncheh-98
mihan2
nazgol-98
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
پگاه-خامه
فشذهشف2
taknan2
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
kandoj
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
zar
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
حلبچی
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
tejarat talaie
آیدین
vioni
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ardineh
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر