پنج شنبه 8 خرداد ماه 1399  -  Thursday, May 28, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 29 ارديبهشت ماه 1399 ساعت 14:48

فروش لیمو ترش به صورت قاچاقی با نرخ ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان در تره بار تهران

کشاورزی> عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: عمده لیمو ترش مورد نیاز در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به صورت قاچاقی و به قیمت‌های هر کیلوگرم ۳۰ تا ۴ هزار تومان به فروش می رسد و نرخ فروش آن در خرده فروشی ۴۵ و ۵۰ هزار تومان است.

جواد باقری عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران اظهار کرد: نرخ  عمده فروشی 10 تا 15 هزار تومانی که به عنوان نرخ مصوب لیمو ترش اعلام شده است به اندازه کافی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران موجود نیست و هر شب برای تامین نیاز 4 هزار نفر عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران  تنها یک تا سه خاور لیمو ترش به قیمت دولتی توزیع می‌شود.

وی افزود: با وجود اینکه میزان عرضه لیمو ترش به قیمت مصوب در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران محدود است، انواع و اقسام مختلف لیمو ترش با قیمت‌های متفاوت به صورت قاچاقی و غیرقانونی در این میدان عرضه می‌شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران ادامه داد: هر کیلوگرم لیوترش در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران  در محدوده قیمتی 30 هزارتومان تا 40 هزار تومان به فروش می رسد که در واقع عملی غیرقانونی و قاچاقی است.

وی تصریح کرد: دادستانی استان فارس نرخ فروش هر کیلوگرم لیموترش را در تهران 15 هزار تومان اعلام کرده است و  باید به قیمت 18 هزار تومان نیز به دست مصرف‌کننده برسد اما با تخلف‌های صورت گرفته این محصول به قیمت‌های متفاوتی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می‌رسد.

تامین نیاز بازار لیمو ترش توسط دلالان

باقری اظهار داشت: تنها سه تا پنج توزیع‌کننده لیموترش به قیمت مصوب در میدان مرکزی میوه وجود دارد که این محصول را به ‌صورت محدود توزیع می‌کنند و مابقی نیاز بازار مصرف توسط دلال‌ها تامین می شود و آنها نیز محصول خود را به قیمت‌های دیگری به فروش می‌رسد.

وی تاکید کرد: اعضای صنف ما در خرده فروشی‌های موجود در سطح شهر تهران نیز این محصول را می‌توانند تا 35 درصد سود به فروش برسانند اما با 20 درصد سود به قیمت‌های 45 هزار تومان تا 50 هزار تومان به فروش می‌رسانند.

باقری با اشاره به اینکه مطرح است توزیع‌کنندگان لیمو ترش در جهرم فارس به فروش لیموترش به نرخ مصوب 15 هزار تومانی معترض و خواهان تجدید نظر در این قیمت هستند  گفت: در یک هفته گذشته دیگر همان لیموترش 15 هزار تومانی نیز در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران توزیع نمی‌شود و تنها با قیمت‌های غیرقانونی توسط دلالان توزیع می‌شود.

بنابراین گزارش نرخ مصوب فروش هر کیلوگرم لیموترش در میدان مرکزی میوه و تره بار و به صورت عمده‌فروشی 10 تا 15 هزار تومان و نرخ خرده‌فروشی آن در شهر حداکثر 18 هزار تومان اعلام شده اما بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران قیمت فروش  این محصول در میدان مرکزی میوه  30 تا 40 هزار تومان و  در خرده‌فروشی 45 تا 50 هزار تومان است.

گفتنی است که بعد از شیوع کرونا تقاضا برای خرید مرکبات به ویژه مرکبات در کشور افزایش یافته است.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
شیرین عسل1
haraz1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
vioni
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون