دو شنبه 5 خرداد ماه 1399  -  Monday, May 25, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
شنبه 22 شهريور ماه 1393 ساعت 13:47

دبیر کل انجمن صنایع غذایی:

معافیت‌های مالیاتی صنایع در نظر گرفته نمی‌شود

دبیر کل انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در پنج سال اخیر صنایع سه برابر بیشتر از مالیاتی که باید پرداخت می‌کردند، متحمل شدند چراکه معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده که برای مواد اولیه در قانون لحاظ شده هنگام محاسبه محصولات غذایی مجددا از صنایع اخذ می‌شود.

به گزارش ایسنا، کاوه زرگران - امروز  در نشست خبری نمایشگاه نان، شیرینی و شکلات با اشاره به قانون ارزش افزوده که پنج سال پیش مدون شد، اظهار کرد: اجرای ناقص این قانون باعث شد فشار زیادی به تولیدکنندگان وارد شود.

زرگران با بیان این‌که طبق جلسات متعددی که با نمایندگان مجلس داشته‌ایم خواستار لغو این قانون شده‌ایم، اظهار کرد: این قانون باید به صورت صحیح اجرا شود و دولت خسارت پنج ساله‌ای را که به تولیدکنندگان وارد شده را بپردازد.

وی با اشاره به قانون ارزش افزوده گفت: واحدهای صنایع تبدیلی که از مواد اولیه معاف از مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنند باید در زمان محاسبه مالیات بر ارزش افزوده محصول خود و ارائه اظهار نامه هشت درصد مالیات بر ارزش افزوده مربوط به خرید مواد اولیه مذکور را که معاف از مالیات بوده است محاسبه و از مبلغ کل دریافتی مالیات بر ارزش افزوده محصول نهایی کسر کنند.

دبیر کل انجمن صنایع غذایی ایران ادامه داد: مابقی مالیات مواد اولیه باید پرداخت شود اما اداره مالیاتی در مراجعه و پیگیری مکرر واحدهای مختلف صنایع تبدیلی تحت هیچ شرایطی مورد مذکور را قبول نمی کنند و معافیت های لحاظ شده برای مواد اولیه در قانون را به هنگام محاسبه محصولات غذایی مجددا اخذ می‌کنند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
sobhan
شیرین عسل1
رمضان
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
vioni
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
آیدین