چهار شنبه 7 آبان ماه 1399  -  Wednesday, October 28, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
سه شنبه 30 ارديبهشت ماه 1399 ساعت 16:2

آخرین قیمت ۳ محصول پرتقاضا در زمان کرونا/ قیمت لیمو ترش همچنان بالاست

مواد غذایی> بعد از گذشت بیش از دو ماه از شیوع بیماری کرونا و افزایش تقاضا برای مصرف سه محصول زنجبیل و لیمو شیرین و لیو ترش، نرخ دو محصول شکسته شده اما قیمت لیو ترش کماکان بالا است.

 با شیوع کرونا و اظهاراتی که درباره فواید مصرف سیر، لیو ترش و شیرین(مرکبات) در زمان شیوع این بیماری مطرح شد، قیمت این سه محصول در بازار افزایش افسار گسیخته و غیرواقعی داشت.

بعد از گذشت بیش از دو ماه، امروز قیمت دو محصول لیمو شیرین و زنجبیل کاهش یافته  اما قیمت لیمو ترش کماکان بالا است و به قیمت 40 تا 60 هزار تومان فروش می رسد.

جواد باقری عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در ارتباط با میوه های پر تقاضا در زمان شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: بر خلاف روزهای ابتدایی بعد از شیوع کرونا، قیمت لیمو شیرین در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران کاهش یافته است و  اکنون به قیمت هر کیلوگرم 3 هزار تومان تا 10 هزار تومان به فروش می رسد.

  وی با بیان اینکه دیگر مشتری زیادی برای خرید لیمو ترش وجود ندارد افزود: خرده فروشان سطح شهر امکان فروش این محصول را با 35 درصد(حداکثر) سود خرده فروشی دارند.

وی افزود: هر کیلوگرم سیر تازه سورت و دست چین شده 30 تا 35 هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می رسد؛ قیمت هرکیلوگرم سیر تازه پاک نشده نیز 6 تا 7 هزار تومان است.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم سیر تازه سورت شده در خرده فروشی های سطح شهر نیز به قیمت 40 تا 45 هزار تومان است.

فروش لیمو ترش به صورت قاچاقی با نرخ 45 تا 50 هزار تومان در تره بار تهران

وی تصریح کرد:  قیمت هر کیلوکرم زنجیل نیز در میدان مرکزی میوه و تره بار به 50 هزار تومان تا 60 هزار تومان کاهش یافته است درحالی که این محصول در هفته های گذشته به قیمت 80 تا 90 هزار تومان به فروش می رسید و در مقطعی حتی 110 هزار تومان قیمت داشت.

باقری اظهار داشت: تنها سه تا پنج توزیع‌کننده لیموترش به قیمت مصوب در میدان مرکزی میوه وجود دارد که این محصول را به‌صورت محدود توزیع می‌کنند و مابقی نیاز بازار مصرف 4 هزار خرده فروش سطح شهر توسط دلال‌ها تامین می شود  که آنها نیز محصول خود را به قیمت‌های دیگری به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در یک هفته گذشته همان توزیع محدود لیمو ترش به نرخ مصوب نیز انجام نشده است  اظهار کرد: اعضای صنف ما در خرده فروشی‌های موجود در سطح شهر تهران نیز این محصول را می‌توانند تا 35 درصد سود به فروش برسانند اما با 20 درصد سود به قیمت‌های 45 هزار تومان تا 50 هزار تومان به فروش می‌رسانند.

باقری گفت: در حال حاضر نرخ فروش هر کیلوگرم لیوترش در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران  در محدوده 30 هزار تومان تا 40 هزار تومان است.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
pegah4
haraz1
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
sobhan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
ارسال پیامک
آیدین
رستوران حاج محسن1