یک شنبه 24 آذر ماه 1398  -  Sunday, December 15, 2019
eco 1pegah
اخبار
0
یک شنبه 4 تير ماه 1391 ساعت 5:15

سناريوي جديد نرخ شير و محصولات لبني

آزاد‌بودن قيمت فرآورده‌هاي لبني به ازاي عرضه‌ 2 ميليون تن شير يارانه‌اي

فود پرس - براساس آخرين پيشنهاد مطرح‌شده كه از سوي مسوولان امر در حال بررسي است، قيمت شير خام براساس هزينه‌ تمام‌شده محاسبه شود و كارخانه‌هاي لبني نيز محصولاتشان را براساس قيمت تمام‌شده بفروشند، اما به ازاي آن هم‌چون گذشته، سالانه دو ميليون تن شير يارانه‌اي عرضه كنند.

رضا باكري ـ دبير انجمن صفني صنايع لبني ـ با بيان اين‌ خبر به خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: با توجه به اين‌كه طي دو ماه اخير دامداران از قيمت مصوب شير خام تبعيت نكرده‌اند، پيشنهاد شده است؛ دامداران را آزاد بگذاريم تا براساس قيمت تمام‌شده و عرضه و تقاضا، شير خام را بفروشند.

وي افزود: كارخانه‌هاي لبني نيز هم‌چون گذشته كه سالانه حدود دو ميليون تن شير كيسه‌اي يارانه‌اي عرضه مي‌كردند، بدون دريافت يارانه از دولت بابت شير اين محصول را به همين ميزان در بازار عرضه كنند و به ازاي اين امر قيمت ديگر محصولات براساس بازار و هزينه‌ تمام شده باشد.

به گفته‌ باكري با توجه به اين‌كه كنترل قيمت شير خام موفق نبوده و مرتبا توپ گراني شير و محصولات لبني در زمين دامدار و كارخانه‌ها مي‌چرخد، اين پيشنهاد داده شده تا دامداران از مذاكرات قيمت‌گذاري خارج شوند.

دبير انجمن صفني صنايع لبني ادامه داد: دولت نيز مي‌تواند علوفه ارزان‌قيمت در اختيار دامدار قرار دهد تا قيمت تمام شده شير خام كاهش يابد.

باكري تصريح كرد: اين موضوع در حال بررسي است كه در صورت قطعي‌شدن براي بررسي و تصويب به كارگروه تنظيم بازار ارسال خواهد شد.

وي خاطر نشان كرد: البته ممكن است دو ميليون تن شير يارانه‌اي به صورت شير، ماست و پنير ارزان‌قيمت يا فقط در قالب شير كيسه‌اي عرضه شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
haraz1
زرفروکتوز1
nazgol
ghoncheh
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
vioni
رستوران حاج محسن1
آیدین
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر