شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
یک شنبه 4 تير ماه 1391 ساعت 5:15

سناريوي جديد نرخ شير و محصولات لبني

آزاد‌بودن قيمت فرآورده‌هاي لبني به ازاي عرضه‌ 2 ميليون تن شير يارانه‌اي

فود پرس - براساس آخرين پيشنهاد مطرح‌شده كه از سوي مسوولان امر در حال بررسي است، قيمت شير خام براساس هزينه‌ تمام‌شده محاسبه شود و كارخانه‌هاي لبني نيز محصولاتشان را براساس قيمت تمام‌شده بفروشند، اما به ازاي آن هم‌چون گذشته، سالانه دو ميليون تن شير يارانه‌اي عرضه كنند.

رضا باكري ـ دبير انجمن صفني صنايع لبني ـ با بيان اين‌ خبر به خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: با توجه به اين‌كه طي دو ماه اخير دامداران از قيمت مصوب شير خام تبعيت نكرده‌اند، پيشنهاد شده است؛ دامداران را آزاد بگذاريم تا براساس قيمت تمام‌شده و عرضه و تقاضا، شير خام را بفروشند.

وي افزود: كارخانه‌هاي لبني نيز هم‌چون گذشته كه سالانه حدود دو ميليون تن شير كيسه‌اي يارانه‌اي عرضه مي‌كردند، بدون دريافت يارانه از دولت بابت شير اين محصول را به همين ميزان در بازار عرضه كنند و به ازاي اين امر قيمت ديگر محصولات براساس بازار و هزينه‌ تمام شده باشد.

به گفته‌ باكري با توجه به اين‌كه كنترل قيمت شير خام موفق نبوده و مرتبا توپ گراني شير و محصولات لبني در زمين دامدار و كارخانه‌ها مي‌چرخد، اين پيشنهاد داده شده تا دامداران از مذاكرات قيمت‌گذاري خارج شوند.

دبير انجمن صفني صنايع لبني ادامه داد: دولت نيز مي‌تواند علوفه ارزان‌قيمت در اختيار دامدار قرار دهد تا قيمت تمام شده شير خام كاهش يابد.

باكري تصريح كرد: اين موضوع در حال بررسي است كه در صورت قطعي‌شدن براي بررسي و تصويب به كارگروه تنظيم بازار ارسال خواهد شد.

وي خاطر نشان كرد: البته ممكن است دو ميليون تن شير يارانه‌اي به صورت شير، ماست و پنير ارزان‌قيمت يا فقط در قالب شير كيسه‌اي عرضه شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
pegah3
زرفروکتوز1
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
آیدین