جمعه 9 خرداد ماه 1399  -  Friday, May 29, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
شنبه 10 تير ماه 1391 ساعت 15:2

برخورد مجلس با سلطان واردات گوشت

وی درعین حال تصریح کرد: البته برخی اوقات به دلیل بیماریهایی که بین دام و طیور شایع می شود، وزارت صنعت مجبور به واردات گوشت می شود تا کمبود گوشت را در بازار داخلی جبران کند اما مسئله مهم تر این است که آنها گوشت قرمز و سفید را بالاتر از قیمت جهانی به مردم عرضه می کنند!

نماینده منتخب مردم ارومیه در مجلس نهم ادامه داد: از سویی دیگر براساس برنامه پنجم، وزارت جهادکشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شدند که با تنظیم برنامه 6 ماه به 6 ماه مصرف موادغذایی آحاد جامعه را طوری برنامه ریزی کنند که همواره گوشت قرمز و سفید در بازار موجود باشد تا دلالها و یا کسانی که در دولت نفوذ دارند نتوانند از فرصت به وجود آمده سوء استفاده کنند ولی متاسفانه هیچگاه مسئولان این دو وزارتخانه باوجود  اینکه حتی در روند تصویب قانون لایحه بودجه سال جاری در مجلس متعهد شدند، این برنامه ریزی را انجام ندادند.

وی در ادامه با انتقاد از وزارت صنعت نسبت به انحصاری بودن واردات نهاده های دام و طیور، این پرسش را مطرح کرد که چرا باید اساسا تنها فرد خاصی به عنوان سلطان نهاده های دامی به واردات این محصولات اقدام کند و قیمت بازار را در دست داشته باشد؟!

قاضی پور با اعلام اینکه از 3 ماه گذشته افزایش نرخ گوشت و مرغ در بازار پیش بینی می شد، گفت: یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در افزایش قیمت گوشت سفید و قرمز کمبود و نبود نهاده های دامی در بازار است.

وی در ادامه درخصوص اقدام مجلس در این رابطه گفت: قرار است این هفته در جلسه ای که با وزیر صنعت و معاونانش داریم، در رابطه با تنها وارد کننده نهاده های دامی به کشور تصمیماتی اتخاذ شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم همچنین درخصوص اظهارات برخی نمایندگان در رابطه با وجود مستندات و مدارکی دال بر دست داشتن عده ای خاص در واردات گوشت، گفت:  این موضوع در اواخر مجلس هشتم مطرح شد اما بنا به دلایلی به نتیجه نرسید ولی قطعا در مجلس نهم برخورد با سلطان واردات گوشت را در دستور کار قرار خواهیم داد.

 
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
haraz1
pegah2
شیرین عسل1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
ارسال پیامک
vioni
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان