سه شنبه 29 بهمن ماه 1398  -  Tuesday, February 18, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 21 تير ماه 1394 ساعت 13:39

شورای اقتصاد تصویب کرد:/

اخذ مابه التفاوت 1500 ریالی برای واردات هر کیلوگرم گندم و جو به کشور

کشاورزی> اقتصاد غذا - شورای اقتصاد در جلسه مورخ 28/2/1394 درخواست 4048/02 مورخ 17/2/1394وزارت جهاد کشاورزی موضوع اخذ مابه التفاوت از واردات گندم و جو در سال 1394 را به استناد بند 1 ماده 13 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی و تصویب کرد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی،متن این مصوبه به شرح زیر است:

1-گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به اخذ مابه التفاوت از واردات جو و گندم به ازای هر کیلوگرم 1500 ریال از زمان ابلاغ این مصوبه اقدام و به حساب درآمدی 160126 قانون بودجه سال 1394 کل کشور واریز نماید.

تبصره:زمان اجرای اخذ مابه التفاوت مزبور از واردات گندم تا پایان سال 1394 و جو تا پایان شهریورماه سال مزبور می باشد.

2-سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن نظارت بر حسن اجرای این مصوبه،موظف است با واردکنندگان اقلام مذکور تصفیه حساب نماید.

3-سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پس از درخواست وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تخصیص منابع حاصل از مابه التفاوت دریافتی از کالاهای مذکور جهت هزینه کرد برای اجرای سیاست های جبرانی و ضد بازار شکنی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در چارچوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور اقدام نماید.

4-واردات گندم و جو که توسط شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور به منظور اجرای تکالیف مربوط به تامین نیازهای سال 1394 کشور با تایید وزارت جهاد کشاورزی انجام می گیرد از پرداخت مابه التفاوت منظور شده در بند 1 معاف می باشد.

5-وزارت جهاد کشاورزی موظف است در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت جو در بازار داخلی در مقایسه با قیمت خرید تضمینی آن نسبت درخواست لغو  آن از طریق شورای اقتصاد اقدام نماید.

این مصوبه در تاریخ پانزدهم تیرماه از سوی دکتر محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
پگاه
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
vioni
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
تیتر20
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا