سه شنبه 1 مهر ماه 1399  -  Tuesday, September 22, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 21 تير ماه 1394 ساعت 13:39

شورای اقتصاد تصویب کرد:/

اخذ مابه التفاوت 1500 ریالی برای واردات هر کیلوگرم گندم و جو به کشور

کشاورزی> اقتصاد غذا - شورای اقتصاد در جلسه مورخ 28/2/1394 درخواست 4048/02 مورخ 17/2/1394وزارت جهاد کشاورزی موضوع اخذ مابه التفاوت از واردات گندم و جو در سال 1394 را به استناد بند 1 ماده 13 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی و تصویب کرد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی،متن این مصوبه به شرح زیر است:

1-گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به اخذ مابه التفاوت از واردات جو و گندم به ازای هر کیلوگرم 1500 ریال از زمان ابلاغ این مصوبه اقدام و به حساب درآمدی 160126 قانون بودجه سال 1394 کل کشور واریز نماید.

تبصره:زمان اجرای اخذ مابه التفاوت مزبور از واردات گندم تا پایان سال 1394 و جو تا پایان شهریورماه سال مزبور می باشد.

2-سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن نظارت بر حسن اجرای این مصوبه،موظف است با واردکنندگان اقلام مذکور تصفیه حساب نماید.

3-سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پس از درخواست وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تخصیص منابع حاصل از مابه التفاوت دریافتی از کالاهای مذکور جهت هزینه کرد برای اجرای سیاست های جبرانی و ضد بازار شکنی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در چارچوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور اقدام نماید.

4-واردات گندم و جو که توسط شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور به منظور اجرای تکالیف مربوط به تامین نیازهای سال 1394 کشور با تایید وزارت جهاد کشاورزی انجام می گیرد از پرداخت مابه التفاوت منظور شده در بند 1 معاف می باشد.

5-وزارت جهاد کشاورزی موظف است در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت جو در بازار داخلی در مقایسه با قیمت خرید تضمینی آن نسبت درخواست لغو  آن از طریق شورای اقتصاد اقدام نماید.

این مصوبه در تاریخ پانزدهم تیرماه از سوی دکتر محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
شیرین عسل1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
goncheh1
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
vioni
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
آیدین