چهار شنبه 1 آبان ماه 1398  -  Wednesday, October 23, 2019
pegaheco 1
اخبار
0
شنبه 21 مرداد ماه 1391 ساعت 12:37

دامداران شیر را به قیمت مصوب نمی‌فروشند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در هیچ کالایی وجود ندارد،گفت:‌دامداران از قیمت اعلام شده شیر خام تبعیت نمی‌کنند و در حال حاضر قیمت شیر خام نوسان دارد.

یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: مرغ منجمد وارداتی در فروشگاه‌های شهروند،‌رفاه و سازمان میادین براساس برنامه اعلامی این فروشگاه‌ها به قیمت 4400 تومان در حال توزیع است.

وی افزود: میانگین قیمت مرغ در شهر تهران 5500 تومان و میانگین قیمت برنج درجه یک ایرانی در شهر تهران 4500 تومان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پاسخ به این سوال که اخیرا با نوسان قیمت لبنیات و همچنین کاهش عرضه در برخی از محصولات مواجه هستیم،اظهار داشت: متاسفانه دامداری‌ها از قیمت تعیین شده برای شیر خام تبعیت نمی‌کنند و معتقدند قیمت باید بالاتر از این باشد.

وی افزود: آخرین قیمت تعیین شده برای شیر خام با درصد چربی 3.2 و بار میکروبی یک میلیون، 750 تومان است که با هزینه حمل و بقیه مسائل بین 850 تا 950 تومان می‌شود.

صادقی افزود: به ازای هر صدهزار واحدی که از بار میکروبی شیر کاهش پیدا کند، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند، لذا می‌توان گفت شیر خام مرغوب در درب کارخانجات لبنیات 950 تا 1000 تومان است.

وی دلیل عدم تثبیت قیمت شیر و همچنین نوسان قیمت محصولات لبنی را عدم تعادل در عرضه و تقاضای شیر خام دانست و گفت: به نظر می‌رسد در بازار کمبودی وجود دارد که با میزان عرضه شیر خام تطابق ندارد. این در حالی است که تقاضای خانوار، تغییری نکرده لذا برای جبران این کمبود باید طرف عرضه تقویت شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران یکی از راهکارهای تقویت طرف عرضه را واردات شیر خشک دانست و گفت: عواملی نظیر افزایش هزینه در بسته بندی محصولات لبنی به خصوص در بخش تتراپک که به صورت وارداتی است نیز باعث افزایش قیمت نهایی محصولات لبنی شده است.

صادقی گفت: طی تفاهمنامه ای که با کارخانجات لبنیات امضا شده این کارخانجات 50 درصد محصولات خود را با قیمت تثبیتی به بازار عرضه می‌کنند،اما چون این تفاهمنامه در کل کشور انجام نشده است، کارخانجات به ما فشار می‌آورند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
nazgol
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
haraz1
زرفروکتوز1
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
vioni
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ