چهار شنبه 1 آبان ماه 1398  -  Wednesday, October 23, 2019
pegaheco 1
اخبار
0
یک شنبه 26 شهريور ماه 1391 ساعت 13:23

برگزاری جلسه فوق‌العاده مرغی در نهاد ریاست جمهوری

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران از برگزاری جلسه فوق العاده‌ای عصر امروز یکشنبه برای ذخیره‌سازی مرغ مازاد برمصرف در نهاد ریاست جمهوری خبرداد.

حسین مقدم نیا در گفتگو با مهر درخصوص وضعیت فعلی تولید گوشت مرغ در کشور اظهارداشت: درحال حاضر روند تولید گوشت مرغ درکشور با توجه به رشد 15 درصدی که نسبت به گذشته داشته است، مثبت ارزیابی می شود.

وی با اشاره به اینکه ماهیانه به طور متوسط بین 10 تا 15 هزارتن گوشت مرغ مازاد برمصرف در کشور تولید می‌شود، گفت: درحال حاضر تولید مرغ بیش از مصرف آن در کشور است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران خاطرنشان کرد: وضعیت تولید مرغ به قدری درکشور افزایش یافته است که برای جمع آوری و ذخیره سازی گوشت مرغ مازاد بر مصرف داخلی از 15 روزگذشته تاکنون درخواست جلسه فوق العاده ای با مسئولان ذیربط کرده ایم.

وی با اعلام اینکه قرار است عصر امروز جلسه مذکور در بخش معاونت اجرایی ریاست جمهوری برگزار شود، گفت: در این جلسه اعضای کارگروه ساماندهی به وضعیت مرغ درکشور متشکل از مایندگان مجلس، معاونین وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و همچنین بخش خصوصی حضور خواهند داشت.

مقدم نیا در ادامه درباره قیمت فعلی مرغ گفت: هم اکنون هرکیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری با قیمتی در حدود 3000 تومان عرضه می شود و قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در بازار درحدود 4800 تا 5200 تومان است.

وی دررابطه با میزان ذخیره سازی گوشت مرغ از دوشنبه هفته گذشته تاکنون گفت: مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت با وجود اینکه از چند روز گذشته اعلام کرده اند که اقدام به جمع آوری و ذخیره سازی  گوشت مرغ مازاد برمصرف کرده اند اما این اقدام به دلیل اینکه در حجم کمی انجام می شود، تاثیری در روند تولید و همچنین روند عرضه و تقاضا در بازار نداشته است.

به گفته این فعال اقتصادی کشور، میزان ذخیره سازی گوشت مرغ مازاد برمصرف داخلی باید میزان قابل توجهی باشد به طوری‌که تاثیر زیادی در بازار بگذارد.

به گزارش مهر، حسن رادمرد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دوشنبه هفته گذشته از آغاز ذخیره‌سازی 100 هزار تن مرغ در کشور خبرداده و گفته بود که 20 تا 30 هزار تن مرغ مازاد بر نیاز فعلی بر اساس برآورد وزارت جهاد کشاورزی به قیمت 4800 تومان خریداری می‌شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
پگاه
شیرین عسل1
haraz1
ghoncheh
زرفروکتوز1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
vioni
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا