یک شنبه 26 آبان ماه 1398  -  Sunday, November 17, 2019
eco 1pegah
اخبار
6
دو شنبه 10 مهر ماه 1391 ساعت 5:57

شرکت "شادمهر" 75 درصد نیاز صنعت بسته بندی کشور را تولید و تامین می کند

فود پرس - عدم ثبات نرخ ارز با شرایط فعلی زنجیره تامین را در همه سطوح دچار آسیب های شدید می کند  و قیمت گذاری کالا را با معضلات مواجه کرده و همچنین برای فروشندگان و خریداران سردر گمی و بلاتکلیفی را به دنبال دارد .

اکبر سبزی ، مدیر عامل شرکت ماشین الات بسته بندی شادمهر در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب افزود: توانایی این شرکت در تولید انواع دستگاه های بسته بندی در سه دهه اخیر بر همگان آشکار شده است تا جایی که شرکت شادمهر نزدیک به 75 درصد نیاز صنایع بسته بندی کشور را تولید ،‌تامین و عرضه می کند .

سبزی ادامه داد: بنده به عنوان یک تولید کننده کالاهای سرمایه ای به جرات می توانم بگویم که نفس و لفظ تولید بسیار بزرگ و مقدس است و همیشه باور داشتیم که تولید بزرگترین ثروت هر کشور است به شرطی که تمامی مراحل تصمیم گیری در سطح کلان اقتصادی و صنعتی به نحوی باشد که شرایط تولید لطمه نخورد .

وی ادامه داد: این مساله بسیار مهم را در همه کشور های در حال توسعه مشاهده می کنیم به عنوان مثال کشور ترکیه در بخش ماشین سازی و خدمات بسته بندی با یک جهش عظیم توانسته  رقم 123 میلیارد دلار را هدف گیری کند و سهم قابل توجهی را به خود اختصاص دهد حال چرا ما باید شرایطی را ایجاد کنیم که تولید دچار لرزش های چندین ریشتری شود.

مدیر عامل شرکت ماشین آلات بسته بندی شادمهر ادامه داد : با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال 91 را سال حمایت از تولید ملی عنوان کرده اند و تولید کنندگان با لبیک گفتن به این نامگذاری و با امیدی چند برابرو با هدف اعتلای هرچه بیشتر تولید کشور گام برداشته اند و اما متاسفانه شاهد آن هستند که با گذشت 7 ماه از سال 91 هنوز بعضی از مسولین به طوری جدی با این مهم هماهنگ نیستند و به یک وحدت رویه نرسیده اند که این مساله به نوعی فرصت سوزی برای اقتصاد و صنعت کشور است .

وی در بخش دیگر از سخنان خود به تلاش های شرکت "شادمهر" در این عرصه اشاره و افزود : شرکت"شادمهر" در این مدت با تلاش مضاعف و کارها ی تحقیقاتی و علمی که انجام داده است توانسته اولین شرکت ماشین سازی در صنعت بسته بندی باشد که استاندارد های ایمنی CE واروپا و استاندارد ایران را در اواخر دهه 70 دریافت کند . این مهم تا جایی است که شرکت "شادمهر" همکاری قابل توجهی را در بخش قیمت گذاری صادراتی برای ماشین الات بسته بندی باسازمان توسعه تجارت ایران و بخش استاندارد با سازمان استاندارد ایران دارد .

وی در خصوص تولیدات این شرکت نیز گفت :"شادمهر" در سال تولید ملی سری جدیدی از دستگاه های بسته بندی را تولید کرده است که نسبت به دستگاه های مدل مشابه آن دارای ویژگی و مزیت های مناسب اقتصادی و رقابتی است .

وی ادامه داد: این دستگاه ها عبارتند از ساشه SM-80G برای بسته بندی انواع مواد غذایی پودری و همچنین دستگاه های سری SM609 و SM-409 برای بسته بندی انواع خشکبار ،‌حبوبات و ... تولید شده است که جملگی با دانش فنی روز و به طور بومی ساخته شده و مورد استقبال چشمگیر تولید کنندگان صنایع غذایی شده است .

سبزی در رابطه با صادرات شرکت شادمهر نیز گفت : این شرکت با هدف گذاری صادراتی خود توانسته در این مدت بالغ بر یکهزار دستگاه به 55 کشور دنیا صاردات مستقیم و غیر مستقیم داشته باشد.

وی ادامه داد: جالب است بدانید خریداران این دستگاه ها این استدلال را دارند که با این تحریم ها چگونه و به این شکل با کیفیت روز تولید می کنید و این همان باور است که تولید کنندگان کشورمان به آن ایمان و اعتقاد راسخ دارند که ای کاش دست اندر کاران و تصمیم سازان و تصمیم گیران اقتصاد و صنعت نیز به مسایل پیرامونی و اصلی توجه ویژه ای داشته باشند .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که متولیان محترم تمام تلاش خود را برای بخش صنعت و جلوگیری از تلاطم نرخ ارز و مواد اولیه و عدم ثبات نرخ ارز بکار بگیرند چراکه با ادامه این روند زنجیره تامین را در همه سطوح دچار آسیب های شدیدی می شود و جز بلاتکلیفی و سردر گمی و خروج سرمایه از کشور پیامدی نخواهد داشت.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
nazgol
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
آیدین
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک