چهار شنبه 1 آبان ماه 1398  -  Wednesday, October 23, 2019
eco 1pegah
اخبار
0
جمعه 5 آبان ماه 1391 ساعت 11:4

صادرات برخی کالاها مشروط شد

گمرک ایران در تازه‌ترین بخشنامه خود صادرات برخی از کالاهای اساسی تولید داخل را بدون کسب مجوز از سازمان حمایت ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی چندی پیش سازمان حمایت صادرات مجدد کالاهای وارداتی با ارز مرجع را ممنوع اعلام کرد که گمرک ایران نیز در بخشنامه تازه خود ممنوعیت جدیدی را در مورد صادرات کشور اعمال کرده است.

براساس بخشنامه گمرک صادرات کالاهای اساسی تولید داخل مانند روغن، شکر، شیرخشک، مواد شوینده، گوشت قرمز و گوشت مرغ تا اعلام نهایی فهرست از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تائید سازمان مذکور امکان‌پذیر خواهد بود. بیشتر این اقلام کالاهایی هستند که وارداتشان با ارز مرجع انجام شده است.

پیشتر رئیس سازمان حمایت گفته بود که باید مابه‌التفاوت ساخت کالای در حال صادرات با ارز مرجع، با ارز مبادله‌ای از متقاضی دریافت شود؛ در غیر این صورت اجازه صادرات نخواهد داشت.

شیوه صادرات کلیه کالاها در کشور به طور کلی از دو حالت خارج نیست. یا این‌که کالاهایی صدور آن به کلی ممنوع و غیرقانونی است. کالاهایی هم هستند که با پرداخت عوارض صادراتی می‌توانند از کشور خارج شوند که مواد خام از این دسته هستند. حالا باید نوع جدیدی از کالاها را هم به این دو دسته اضافه کرد. کالاهایی که صادرات آن‌ها منوط به کسب تائیدیه از سوی سازمان حمایت است.

به گزارش ایسنا آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که کشور به غیر از مواد شوینده در سایر اقلامی اساسی تولید داخل که صادرات آنها منوط به کسب مجوز از سوی سازمان حمایت شده صادرات چندان قابل توجهی هم ندارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
nazgol
ghoncheh
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
تیتر20