جمعه 16 خرداد ماه 1399  -  Friday, June 5, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
جمعه 5 آبان ماه 1391 ساعت 11:4

صادرات برخی کالاها مشروط شد

گمرک ایران در تازه‌ترین بخشنامه خود صادرات برخی از کالاهای اساسی تولید داخل را بدون کسب مجوز از سازمان حمایت ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی چندی پیش سازمان حمایت صادرات مجدد کالاهای وارداتی با ارز مرجع را ممنوع اعلام کرد که گمرک ایران نیز در بخشنامه تازه خود ممنوعیت جدیدی را در مورد صادرات کشور اعمال کرده است.

براساس بخشنامه گمرک صادرات کالاهای اساسی تولید داخل مانند روغن، شکر، شیرخشک، مواد شوینده، گوشت قرمز و گوشت مرغ تا اعلام نهایی فهرست از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تائید سازمان مذکور امکان‌پذیر خواهد بود. بیشتر این اقلام کالاهایی هستند که وارداتشان با ارز مرجع انجام شده است.

پیشتر رئیس سازمان حمایت گفته بود که باید مابه‌التفاوت ساخت کالای در حال صادرات با ارز مرجع، با ارز مبادله‌ای از متقاضی دریافت شود؛ در غیر این صورت اجازه صادرات نخواهد داشت.

شیوه صادرات کلیه کالاها در کشور به طور کلی از دو حالت خارج نیست. یا این‌که کالاهایی صدور آن به کلی ممنوع و غیرقانونی است. کالاهایی هم هستند که با پرداخت عوارض صادراتی می‌توانند از کشور خارج شوند که مواد خام از این دسته هستند. حالا باید نوع جدیدی از کالاها را هم به این دو دسته اضافه کرد. کالاهایی که صادرات آن‌ها منوط به کسب تائیدیه از سوی سازمان حمایت است.

به گزارش ایسنا آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که کشور به غیر از مواد شوینده در سایر اقلامی اساسی تولید داخل که صادرات آنها منوط به کسب مجوز از سوی سازمان حمایت شده صادرات چندان قابل توجهی هم ندارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
goncheh1
شیرین عسل1
sobhan
زرفروکتوز1
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر