چهار شنبه 1 آبان ماه 1398  -  Wednesday, October 23, 2019
eco 1pegah
اخبار
0
چهار شنبه 17 آبان ماه 1391 ساعت 8:47

واردات گندم از 7 کشور با وجود تحریم‌ها/
تهاتر گندم با نفت نداشته‌ایم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ایران از 7 کشور گندم وارد کرده ‌است و تاکنون هیچ فعالیتی مبنی بر تهاتر گندم با نفت نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس قبادی پیش از ظهر امروز در یک نشست خبری اظهار داشت: در سال جاری دومیلیون و پنجاه هزارتن گندم و 7 هزار تن برنج مازاد از شالیکاران به نرخ تضمینی خریداری شده است.

وی همچنین گفت: تاکنون 51 هزارتن مرغ منجمد ذخیره‌سازی شده و 25 هزار تن گوشت قرمز منجمد در انبارها موجود است.

وی ذخایر جو و ذرت و کنجاله سویا را مناسب اعلام کرد و گفت: در 9 قلم کالای استراتژیک به اندازه مصرف 1.5 سال ذخیره وجود دارد.

وی گفت: همچنین روغن خام به اندازه 2.5 برابر ظرفیت کارخانجات کشور ذخیره‌سازی شده و قیمت روغن خام هر لیتری 2 هزار تومان تا سال آینده ثابت است و هیچ محدودیتی در توزیع آن وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در خصوص ذخایر شکر خام هیچ مشکلی وجود ندارد و تاکنون برنج داخلی خریداری شده برای ذخایر استراتژیک بوده و دولت حتی یک کیلوگرم برنج هم وارد نکرده است.

قبادی گفت: کیفیت نان به دلیل اجرای قانون هدفمندی، آموزش نانوایی‌ها، ارتقای کیفیت گندم، اختلاط گندم و همچنین بالا بودن کیفیت گندمهای وارداتی افزایش داشته است.

قبادی گفت: تا پایان سال 92 تعداد 260 واحد نان صنعتی با ظرفیت 13 هزار تن به چرخه نان کشور افزوده می‌شود.

قبادی گفت: واردات گندم براساس تکالیف ستاد تدابیر ویژه بوده است و میزان گندم وارد شده به کشور از کشورهای آمریکا، قزاقستان، روسیه، کانادا، برزیل، اوکراین و آلمان بوده است.

وی افزود: تاکنون 4 میلیون و 200 هزار تن گندم در کشور مصرف شده و تا پایان سال نیز 2 تا 2.5 میلیون تن گندم داریم که از نظر ذخایر هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد.

قبادی گفت:‌ هیچ گندمی از هند و پاکستان وارد نشده است و خبر رویترز مبنی بر تهاتر گندم با بدهی این شرکت به ایران صحت ندارد.

معاون وزیر صنعت گفت: تاکنون هیچ‌گونه فعالیتی مبنی بر تهاتر گندم با نفت نداشته‌ایم و تمام خریدها به صورت گشایش ال‌سی(اسناد اعتباری) بوده است.

وی افزود: ذخیره گندم کشور در فروردین ماه سال جاری به کف رسیده بود و در آن لحظات مشکلات فراوانی داشتیم، اما تا پایان سال هیچ گونه مشکلی به لحاظ ذخایر گندم وجود ندارد و ذخایر استراتژیک گندم نیز تامین شده است.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
پگاه
haraz1
nazgol
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
vioni
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1