جمعه 9 خرداد ماه 1399  -  Friday, May 29, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
چهار شنبه 8 آذر ماه 1391 ساعت 3:57

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

خودکفایی گوشت قرمز با اعتبارات صندوق توسعه ملی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از محل 20 درصد اعتبار صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی و افزایش 100 هزار تنی تولید، خودکفایی گوشت محقق می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعادت‌الله عباسی امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه‌ افتتاح پنجاهمین صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی از فعال‌سازی 30 درصد از دامداری‌های غیر فعال یا نیمه‌فعال کشور خبر داد و گفت: در این صورت با افزایش 100 هزار تن تولید، کشور در زمینه تولید گوشت قرمز به خودکفایی می‌رسد.

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به خبرنگار فارس درباره  میزان اعتبار تخصیصی برای فعال‌سازی دامداری‌ها و خودکفایی گوشت، گفت: از محل 20 درصد اعتبارتخصیصی صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی به عنوان سرمایه در گردش و نقدینگی این واحدها درنظر گرفته شده است.

عباسی در پاسخ به سئوال دیگر فارس مبنی بر مدت زمان لازم برای تحقق فعال‌سازی دامداری‌های غیر فعال و خودکفایی گوشت، گفت: این بستگی به میزان و نظم تخصیص اعتبارات دارد.‌

عباسی از افزایش 30 تا 40 هزار تنی گوشت قرمز در سال جاری خبر داد و گفت: امسال 970 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود که پاسخگوی 90 درصد از نیاز کشور است.

وی افزایش جمعیت و سرانه مصرف را دلیل عدم تحقق خودکفایی طی سالهای گذشته خواند که به گفته وی به رغم افزایش تولید تحقق نیافته است.

عباسی خاطرنشان کرد: واحدهای پرواربندی نیمه‌فعال در استان‌ها در حال شناسایی هستند تا بتوانیم نقدینگی را برایشان تامین کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طبق برنامه پنجم توسعه سالانه هشت درصد بر میزان تولید گوشت قرمز افزوده شده است.

عباسی تصریح کرد: اگر تمام واحد‌های نیمه‌فعال و ظرفیت‌های موجود پرواربندی به بهره‌برداری برسد و نقدینگی‌شان تامین شود، قطعا به خودکفایی گوشت قرمز خواهیم رسید که این امر به زمان تامین اعتبارات، میزان منابع اختصاصی و شرایط اقلیمی بستگی دارد.

*احتمال تصویب اعتبار جدید تجهیز مرغداری‌ها

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره‌ اعتبار تجهیز مرغداری‌ها گفت: سال گذشته اعتباری از محل هدفمند‌سازی یارانه‌ها به منظور اصلاح ساختار واحد‌های مرغداری و دامداری اختصاص یافت که در این راستا بیش از 4500 واحد مرغداری در زمینه‌ی مصرف سوخت بهینه‌سازی شدند اما امسال هنوز اعتباری تخصیص نیافته است.

وی گفت: این طرح متوقف نشده و از محل طرح توسعه‌ی بخش کشاورزی اصلاح ساختار واحدهای مرغداری در سطح استان‌ها با نرخ هفت درصد در حال انجام است و تخصیص این اعتبار محدودیتی ندارد.

عباسی اظهار کرد: در حال پیگیری هستیم که اعتبار خاصی برای اتحادیه مرغداران در نظر بگیریم تا همچون سال گذشته از طریق اتحادیه هم اصلاح ساختار واحد‌های مرغداری انجام شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
pegah2
شیرین عسل1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
vioni
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان