پنج شنبه 15 خرداد ماه 1399  -  Thursday, June 4, 2020
eco 1pegah
دیگه چه خبر
0
سه شنبه 24 بهمن ماه 1391 ساعت 20:31

آغاز به کار نمایشگاه بهاره از 9 اسفند

رئیس شورای اصناف کشور گفت: هر واحد صنفی که واجد شرایط دریافت تسهیلات در اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها بود، به طور متوسط 7 تا 10 میلیون تومان کمک از دولت دریافت کرد.

به گزارش مهر، قاسم نوده فراهانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با تاکید بر اینکه جامعه صنفی کشور هم اکنون آمادگی اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را ندارد اعلام کرد: قرار بر این شد تا در قالب بسته حمایتی اصناف در فاز اول 250 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای صنفی اختصاص یابد که بر این اساس برآوردها حکایت از آن دارد که 70 درصد از صنوف واجد شرایط این کمک را دریافت کرده و 30 درصد همچنان در نوبت دریافت تسهیلات هستند.

رئیس شورای اصناف کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر افزود: به طور متوسط هر واحد صنفی واجد شرایط توانست از تسهیلات بانکی فاز اول اجرای قانون 7 تا 10 میلیون تومان وام دریافت کند.

وی از برنامه ریزی صنوف کشور برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته 400 نمایشگاه در سراسر کشور به عرضه مستقیم کالا خواهند پرداخت که در این میان 5 نمایشگاه در تهران برگزار خواهد شد.

به گفته فراهانی، از 25بهمن تا 4 اسفند ماه نمایشگاه عرضه مستقیم مواد غذایی و شوینده در مصلای تهران برگزار خواهد شد ضمن اینکه 4 نمایشگاه دیگر نیز از 9 تا 20 اسفند در حکیمیه تهرانپارس، فرهنگسرای خاوران، پارک ارم و بوستان ولایت برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: تخفیف 7 تا 25 درصدی برای کالاهای مختلف در این نمایشگاهها در نظر گرفته شده  و تلاش شده است تا تولید کنندگان بدون واسطه کالای خود را عرضه کنند تا علاوه بر اینکه تامین نقدینگی مورد نیاز آنها صورت می گیرد مردم نیز مایحتاج خود را با قیمت و کیفیت مناسب در شب عید تامین کنند.

رئیس شورای اصناف کشور ادامه داد: در این نمایشگاه ها مواد غذایی ، پوشاک، کیف و کفش ، آجیل و خشکبار، مواد شوینده و اقلام پروتئینی عرضه خواهد شد ضمن اینکه تقاضای ما از جامعه صنفی کشور این است که مراعات مردم را در ایام پایانی سال و شب عید داشته باشند.

به گفته فراهانی تمام کالاها به لحاظ قیمت و کیفیت بررسی و پلمپ می شود ضمن اینکه از مردم درخواست خواهد شد تا نمونه خریداری شده را با نمونه پلمپ شده آن تطبیق دهند. وی همچنین در ادامه در خصوص اصلاحیه قانون نظام صنفی خاطرنشان کرد: هنوز کار کارشناسی این قانون تمام نشده است.

رئیس شورای اصناف کشور در ادامه به بیان قیمت کالاهای اساسی در بازار پرداخت و خاطرنشان کرد: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه 6300 تومان، تخم مرغ 3700 تومان ، برنج ایرانی طارم 5900 تومان، برنج صدری 5800 تومان، برنج هندی 4200 تومان و برنج اوروگوئه 2200 تومان در بازار عرضه می شود.

وی گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم لاشه گوساله 22 هزار تومان، مخلوط 30 هزار تومان و گوشت گوسفندی 29 هزار تومان است.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
شیرین عسل1
pegah3
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
آیدین
ارسال پیامک
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا