پنج شنبه 3 مهر ماه 1399  -  Thursday, September 24, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
چهار شنبه 28 فروردين ماه 1392 ساعت 10:52

وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی تولید گندم، جو ذرت و یونجه را اعلام کرد

 مدیر کل دفتر غلات، حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی از تولید 13.5 میلیون تن گندم، چهار میلیون تن جو، دو میلیون و 750 هزار تن ذرت دانه‌ای و هفت میلیون تن یونجه در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دلاور حیدرپور اظهار کرد: با توجه به نیاز دام کشور به نهاده‌های دامی، تولید انواع این نهاده‌ها از جمله ذرت دانه‌ای، علوفه‌ای، جو، یونجه و ... در دستور کار معاونت تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی افزود: سطح زیر کشت جو در سال جاری 10 تا 15 درصد افزایش یافته که بر این اساس پیش‌بینی می‌شود امسال چهار میلیون تن جو تولید شود که نسبت به سال گذشته که 3.3 میلیون تن جو تولید شده بود، رشد مناسبی دارد.

مدیر کل دفتر غلات، حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در سال گذشته دو میلیون و 450 هزار تن ذرت دانه‌ای تولید شد که امسال با افزایش سطح زیر کشت و برنامه‌ریزی برای استفاده از ارقام متناسب با اقلیم‌های متفاوت این میزان تولید به دو میلیون و 750 هزار تن خواهد رسید.

حیدرپور با اشاره به تولید هفت میلیون تن یونجه در سال جاری عنوان کرد: در زمینه تولید سورگوم نیز برنامه‌های بسیاری از افزایش سطح زیر کشت و عملکرد در دستور کار قرار گرفته که با توجه به عملکرد 140 تنی این محصول در هر هکتار پیش‌بینی می‌شود امسال 750 هزار تن سورگوم تولید شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
زرفروکتوز1
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
haraz1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
تیتر20
ارسال پیامک
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران