دو شنبه 31 شهريور ماه 1399  -  Monday, September 21, 2020
eco 1pegah
اخبار
1
یک شنبه 19 خرداد ماه 1392 ساعت 0:9

معاون وزیر صنعت:

نرخ خرید تضمینی گندم تغییر نمی‌کند/ خرید ۱۲۰۰ تومانی را تکذیب می‌کنم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تکذیب خرید تضمینی گندم به نرخ کیلویی ۱۲۰۰ تومان، گفت: در استان‌های جنوبی برداشت گندم تقریباً به پایان رسیده است و هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که صدا و سیما شب گذشته گزارشی منتشر کرد، مبنی بر اینکه خرید تضمینی گندم در مازندران هر کیلوگرم 1200 تومان انجام شده است، اظهار داشت: این خبر کذب محض است و نمی‌دانم از کجا آن را آورده‌اند.

وی افزود: دولت تا این لحظه هیچ تصمیمی برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم نداشته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در استان‌هایی نظیر خوزستان،هرمزگان، بوشهر و ایلام خرید تضمینی در مراحل پایانی قرار دارد و محصول گندم این استان‌ها تقریباً به پایان رسیده است، لذا به هیچ وجه امکان تغییر خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

به گزارش فارس، تا پایان روز گذشته یک میلیون و 400 هزار تن گندم به نرخ تضمینی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران  خریداری شده است و براساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم به قیمت 720 تومان و هرکیلو گرم گندم دوروم 750 تومان توسط دولت خریداری می‌شود.

بنابراین گزارش به دلیل نوسانات نرخ ارز گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه در استان‌های غربی گندم به تجار عرب بین هرکیلو گرم 1000 تا 1200 تومان فروخته می‌شود.

به گزارش فارس، روز جمعه رویترز خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی در دو هفته گذشته 600 هزار تن گندم از منطقه دریای بالتیک و آلمان خریداری کرده است که به تائید مسئولان دولتی داخل کشور نیز رسید.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
pegah4
sobhan
haraz1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون