پنج شنبه 15 خرداد ماه 1399  -  Thursday, June 4, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 9 دى ماه 1398 ساعت 17:46

دو کشتی حامل گندم روسیه به زودی راهی ایران می‌شوند

مواد غذایی> منابع تجاری اعلام کرده اند که دو کشتی پاناماکس حامل گندم روسیه هفته آینده یکی از بنادر بزرگ این کشور را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، منابع تجاری اعلام کرده اند که ایران در هفته های اخیر یک میلیون تن گندم از بازارهای بین المللی خریداری کرده است.

  منابع خرید این گندم احتمالاً روسیه و برخی از کشورهای اتحادیه اروپا مثل آلمان هستند.

 به گفته یک منبع آگاه، دو کشتی پاناماکس حامل گندم روسیه هفته آینده یکی از بنادر بزرگ این کشور را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.

 یکی از مقامات تشکل های صنایع غذایی ایران در ماه اکتبر گفته بود این کشور قصد دارد 3 میلیون تن گندم در سال جاری وارد کند.

 علی اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهاد کشاورزی ایران ماه گذشته اعلام کرد تهران یادداشت تفاهم هایی با روسیه و قزاقستان برای واردات موقت گندم امضا کرده است.

 یکی از تاجران گندم در مورد آخرین خریدهای ایران گفت:« باید ببینیم چقدر گندم تحویل داده می‌شود چون نقل و انتقال مالی با ایران هنوز هم بسیار مشکل است».

 جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های آمریکا از سیستم مالی جهانی جدا شده است ولی عرضه غذا، دارو و سایر محصولات بشردوستانه از جمله غذای دام از این تحریم‌ها معاف شده اند.

 آمریکا همه چیز از فروش نفت گرفته تا کشتیرانی و فعالیت‌های مالی را هدف قرار داده که باعث شده بسیاری از بانک های خارجی نگران تجارت با ایران باشند حتی در معاملات بشردوستانه مثل ارسال غذا.

 بیش از 20 کشتی حامل حدود یک میلیون تن غلات در ماه اکتبر در خارج از مرزهای ایران سرگردان مانده بود چون تحریم های آمریکا مشکلاتی در پرداخت ایجاد کرده و جلوی تلاش‌های ایران برای واردات کالاهای حیاتی را گرفته بود.

 به نظر نمی رسد شرکت های چند ملیتی غلات فروشندگان گندم در معاملات اخیر باشند. گفته می شود دو تاجر در خاورمیانه و یک موسسه تجاری آسیایی مسئول این فروش ها هستند.

 به گفته یکی از تاجران، منبع ارسال این یک میلیون تن گندم، روسیه و سایر مناطق دریای سیاه است.

« اگر مشکل پرداخت حل شود، احتمالا 100 هزار تن گندم از آلمان وارد ایران میشود. مشکلاتی هم با آفت زدگی گندم روسیه وجود دارد».

 بیشتر این خرید ها توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران صورت گرفته است و چندین خریدار خصوصی هم این محموله ها را از طریق دریای مازندران دریافت می کنند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
شیرین عسل1
pegah3
goncheh1
زرفروکتوز1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
vioni
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ