دو شنبه 23 تير ماه 1399  -  Monday, July 13, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
شنبه 26 تير ماه 1395 ساعت 9:13

نرخ شیر خام افزایش یافت/ طرح خرید حمایتی محدودیت زمانی ندارد

کشاورزی> مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: نقطه توقف خرید حمایتی زمانی است که قیمت شیر به حالت تعادلی و نرخ مصوب تنظیم بازار برسد.

حسین صفایی مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به تاثیر خرید حمایتی بر نرخ شیر خام اظهار داشت: خرید حمایتی شیر خام از 45 روز گذشته در استان های قطب اصلی شیر آغاز شده و براین اساس در 7 استان با کارخانه ها قرارداد منعقد شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا خرید حمایتی در استان سیستان و بلوچستان آغاز نشده ، گفت: شرایط اجرای این پروژه در همه استان ها قابل اجرا نیست چرا که کارخانه های اطراف با این استان بیش از 100 هزار کیلومتر فاصله دارند که این امر برای دامداران به سبب محدودیت تولید صرفه اقتصادی ندارد.

صفایی ادامه داد: با اجرای طرح خرید حمایتی و جمع آوری شیر مازاد از دامداران باید گفت که این امر تاثیر خود را در کل بازار خواهد گذاشت.

رئیس هیات مدیره درادامه بیان کرد: دریافت کد ir  براساس استاندارهای لازم عاملی محدود کننده است که همین امرموجب شده در همه استان ها کارخانه های تبدیل شیر مازاد دامداران به شیر خشک و خامه وجود نداشته باشد.

مدیر عامل سازمان تعاون روستایی در پاسخ به این سوال که طرح خرید حمایتی تا چه زمانی ادامه دارد، افزود: نقطه توقف این طرح زمانی خواهد بود که قیمت شیر به حالت تعادلی و نرخ مصوب تنظیم بازار برسد و از این رو توقف این طرح زمان مشخصی ندارد.

وی در ادامه یادآور شد: روزانه بین 700 الی هزار تن شیر دراین طرح از دامداران خریداری می شود که خوشبختانه در اکثر استان ها با اجرای این طرح ضمن قیمت مناسب، میزان عرضه از سوی دامداران کاهش یافته است.

صفایی با اشاره به تاثیر خرید حمایتی بر اجرای نرخ مصوب از سوی کارخانه های لبنی بیان کرد: با اجرای این طرح نرخ شیر خام بیش از 10 درصد افزایش یافته و پیش بینی می شود که با ادامه این روند کارخانه ها تن به اجرای نرخ مصوب دهند و این درحالیست که در صورت عدم اجرای این طرح قیمت ها روند نزولی به خود می گرفتند.

منبع:باشگاه خبرنگاران


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
شیرین عسل1
pegah3
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
ارسال پیامک