سه شنبه 1 مهر ماه 1399  -  Tuesday, September 22, 2020
eco 1pegah
اخبار برتر
0
چهار شنبه 11 دى ماه 1398 ساعت 12:58

مخالفت وزارت صنعت با حذف ارز دولتی شکر و برنج

در حالی که سرپرست وزارت جهاد کشاورزی معتقد است ارز 4200 تومانی برای واردات شکر و برنج باید حذف شود، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فعلا تصمیمی برای حذف ارز دولتی شکر و برنج اتخاذ نشده است. 

حسین مدرس‌ خیابانی با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی ممکن است دو علت داشته باشد، افزود: دلیل اول اینکه اطمینان یابیم که ارز 4200 تومانی سر سفره اقشار ضعیف و متوسط قرار نمی‌گیرد، بر این اساس اگر به این یقین برسیم که ارز دولتی به کالایی تعلق می‌گیرد که نفع واردات آن کالا با ارز دولتی به مردم نمی‌رسد، قطعا اختصاص این ارز را به آن کالا حذف می‌کنیم. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: البته تاکنون به این موضوع نرسیده‌ایم که نفع واردات کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی به مردم نرسیده است.
وی بیان کرد: علت دوم برای حذف ارز 4200 تومانی می‌تواند محدودیت منابع ارزی باشد که تاکنون ارز 4200 تومانی که در بودجه برای واردات کالاهای اساسی لحاظ شده‌، برای واردات کالاهای اساسی پرداخت می‌شود و هیچ خللی برای تامین این ارز وجود نداشته است. مدرس‌‌خیابانی گفت: در حال حاضر ارز 42010 تومانی به حدود شش تا هفت قلم کالای اساسی تعلق می‌گیرد که این کالاهای اساسی و ضروری سفره اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه را تشکیل می‌دهد بنابراین دولت تا جایی که بتواند و در شرایط اضطراری قرار نگیرد ارز 4200 تومانی برای واردات این کالاها را حذف نمی‌کند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
sobhan
nazgol
pegah4
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
تیتر20
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
vioni
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران