یک شنبه 30 شهريور ماه 1399  -  Sunday, September 20, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
شنبه 30 فروردين ماه 1399 ساعت 9:24

مهم

نحوه دریافت مابه‌التفاوت ارزی واردات شکر خام اعلام شد

مواد غذایی> اقتصاد غذا – معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در نامه ای به بانک مرکزی نحوه دریافت مابه‌التفاوت ارزی واردات شکر خام و موجودی بنادر کشور را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، متن کامل نامه عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت به اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی به شرح زیر است:

اداره محترم سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی ج.ا.ا
موضوع: نحوه دریافت مابه‌التفاوت ارزی واردات شکر خام 
سلام علیکم
احتراماً، بازگشت به نام مورخ 98.12.25، به آگاهی می‌رساند تمامی محموله‌های شکر که در سال 1398 با ارز 42000 ریالی تامین ارز گردیده و از تاریخ 98.11.1 به بعد ترخیص شده یا خواهند شد، منوط به تحویل کالا به شرکت بازرگانی دولتی ایران (ذخایر و بخش خصوصی با تائید کتبی شرکت مذکور) مشمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز 42000 ریال تا نیما نمی‌باشند. چنانچه تاریخ ترخیص از تاریخ اعلامی دفتر مقررات صادرات و واردات (98.11.1) تاکنون انجام شده باشد، حین تسویه حساب دو حالت متصور خواهد بود.
1- چنانچه مابه‌التفاوت توسط بانک مرکزی به میزان فاصله ارز 42000 ریالی تا نرخ نیمایی روز اخذ شده باشد، واردکننده با رعایت سقف قیمت تمام‌شده واردات براساس ضوابط قیمت‌گذاری کالاای وارداتی هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها و متناسب با کشش بازار، مجاز است راساً اقدام به فروش کالای خود نماید.
2- چنانچه مابه‌التفاوت دریافت نشده باشد، واردکننده موظف است تائیدیه شرکت بازرگانی دولتی ایران مبنی بر تحویل کالا به دولت یا فروش محموله به نرخ مصوب، در قالب حواله و در شبکه مجاز تحت نظارت (با تائید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان) را به بانک مرکزی ارائه  نماید که در این صورت از پرداخت مابه‌التفاوت معاف است. اما در صورت عدم امکان ارائه تائیدیه، لازم است مابه‌التفاوت معادل فاصله ارز 42000 ریالی تا نرخ نیمایی روز از واردکننده دریافت شود.

عباس قبادی

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
sobhan
nazgol
haraz1
goncheh1
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
vioni
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران