جمعه 16 خرداد ماه 1399  -  Friday, June 5, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
1
چهار شنبه 2 آبان ماه 1397 ساعت 15:9

غلامعلی سلیمانی رییس هیات مدیره سولیکو «کاله»:

تولید محصولات لبنی کاله نصف شد/ کمبود شیرخام ناشی از جنگ دولتمردان است/افزایش دوبرابری قیمت شیرخام طی یکسال

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - تولیدات کاله نسبت به سال قبل نصف شده است و این امر ناشی از نبود مواد اولیه متاثر از جنگ دولتمردان است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، غلامعلی سلیمانی  بنیانگذار و رییس هیات مدیره گروه صنایع غذایی سولیکو «کاله» در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما  ضمن اعلام مطلب فوق گفت: دامدار به ما شیر نمی فروشد حتی به قیمت خشک شدن شیر در دامداری ها این یعنی نصف شدن تولیدات ما و در نگاه وسیعتر تعطیلی شرکت کاله در کرمانشاه، اصفهان، و ... تا کنون 2 هزار نیرو به ناچار تعدیل شده اند و همه اینها سبب شده تا شیر از کیلویی 1200 تومان به 2 هزار و چهارصد تومان افزایش یابد.

وی در خصوص وضعیت صادرات در ایران گفت: اگر قصد صادرات داریم باید از فردیت به ملیت برسیم و کشوری صادر کننده باشیم و البته مشکلات زمانی شروع می شود که یادمان می آید 70درصد برنامه ریزی صادارتی بعهده دولت است.

رییس هیات مدیره گروه صنایع غذایی سولیکو به عدم شفافیت، قدیمی بودن قوانین مملکتی و نبود فرهنگ مالیاتی اشاره کرد و ادامه داد: اگر این کمبودها را رفع کنیم تازه می رسیم به بخش تولید، تولیدات ما باید بر مبنای این استانداردهای بین المللی باشد تا بتوانیم قابل رقابت با دیگر کشورها باشیم و از این مرحله به بعد تازه می رسیم به حد و اندازه مالیات بده بودن.

سلیمانی گفت: دیگر کشورها در آنسوی مرزها از ما به عنوان یک شرکت استاندارد و بین المللی انتظار دارند پس باید کار و­ اصول تولید و مالیاتمان شفاف باشد.

سلیمانی تصریح کرد: به نظر می رسد دولت یا نمی تواند یا نمی خواهد که مشکلات صادر کنندگان را حل کند شاید هم شرایط حل مشکل را ندارد به نظر می رسد در بدنه دولت و میان تصمیم گیرندگان امر صادرات و تجارت نوعی بی ثباتی دستورالعملی وجود دارد.

صاحب برند کاله گفت: اگر می خواهید کاری انجام نشود باید آن را به دست دولت مردان سپرد. زیرا آنها هر کاری می کنند که کار انجام نشود.

این کارآفرین و صادرکنده سرشناس صنایع غذایی ایران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص عملکرد اتاق های بازرگانی گفت: من تا کنون فقط 2 مرتبه به اتاق بازرگانی ایران رفته ام و اعتقادی هم به این اماکن ندارم چنین جمعتیهایی ما را درک نمی کنند زیرا آنها صادر کننده و تولید کننده نیستند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
haraz1
goncheh1
pegah3
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
vioni
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
آیدین
صنایع غذایی دلوسه