یک شنبه 24 آذر ماه 1398  -  Sunday, December 15, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 5 مرداد ماه 1394 ساعت 11:52

دبیر انجمن صنایع لبنی:/

افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است

صنایع غذایی> در حالی که برخی صنایع لبنی طی هفته‌های اخیر بدون داشتن مجوز قانونی اقدام به افزایش قیمت برخی محصولات و فرآورده‌های لبنی خود کرده‌اند، دبیر انجمن صفنی صنایع لبنی این اقدام آنها را غیرقانونی و به زیان شرکت‌های افزایش‌دهنده قیمت دانست.


طی هفته‌های اخیر برخی از برندهای مطرح صنایع لبنی قیمت برخی از محصولات و فرآورده‌های لبنی خود از جمله شیر، ماست، خامه و غیره را افزایش دادند که البته هیچ مجوزی از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان یا ستاد تنظیم بازار ندارند.

این افزایش قیمت لبنیات از سوی برخی کارخانه‌ها در حالی صورت گرفته که رضا باکری - دبیر انجمن صفنی صنایع لبنی - تصریح کرد که این افزایش قیمت در صورتی که آنها مجوزی نداشته باشند، غیرقانونی است و در شرایطی که قدرت خرید مردم کاهش یافته می‌تواند به زیان شرکت‌های لبنی افزایش‌دهنده قیمت تمام شود.

وی به ایسنا گفت:‌ براساس گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طی چهار سال گذشته قدرت خرید مردم حدود سه درصد کاهش یافته و میزان فروش محصولات لبنی در همین بازه زمانی حدود 17 درصد تعیین شده است. براین اساس افزایش قیمت لبنیات به صلاح نیست و با توجه به این‌که مجوزی برای آن صادر نشده است، غیرقانونی تلقی می‌شود. مگر این‌که شرکت‌های تولید‌کننده محصولات لبنی از قبل مجوز افزایش قیمت دریافت کرده باشند و محصول خود را گران نکرده باشند.


منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
پگاه
زرفروکتوز1
haraz1
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
vioni
زر ماکارون
آیدین
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون