شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
2
دو شنبه 5 مرداد ماه 1394 ساعت 11:52

دبیر انجمن صنایع لبنی:/

افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است

صنایع غذایی> در حالی که برخی صنایع لبنی طی هفته‌های اخیر بدون داشتن مجوز قانونی اقدام به افزایش قیمت برخی محصولات و فرآورده‌های لبنی خود کرده‌اند، دبیر انجمن صفنی صنایع لبنی این اقدام آنها را غیرقانونی و به زیان شرکت‌های افزایش‌دهنده قیمت دانست.


طی هفته‌های اخیر برخی از برندهای مطرح صنایع لبنی قیمت برخی از محصولات و فرآورده‌های لبنی خود از جمله شیر، ماست، خامه و غیره را افزایش دادند که البته هیچ مجوزی از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان یا ستاد تنظیم بازار ندارند.

این افزایش قیمت لبنیات از سوی برخی کارخانه‌ها در حالی صورت گرفته که رضا باکری - دبیر انجمن صفنی صنایع لبنی - تصریح کرد که این افزایش قیمت در صورتی که آنها مجوزی نداشته باشند، غیرقانونی است و در شرایطی که قدرت خرید مردم کاهش یافته می‌تواند به زیان شرکت‌های لبنی افزایش‌دهنده قیمت تمام شود.

وی به ایسنا گفت:‌ براساس گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طی چهار سال گذشته قدرت خرید مردم حدود سه درصد کاهش یافته و میزان فروش محصولات لبنی در همین بازه زمانی حدود 17 درصد تعیین شده است. براین اساس افزایش قیمت لبنیات به صلاح نیست و با توجه به این‌که مجوزی برای آن صادر نشده است، غیرقانونی تلقی می‌شود. مگر این‌که شرکت‌های تولید‌کننده محصولات لبنی از قبل مجوز افزایش قیمت دریافت کرده باشند و محصول خود را گران نکرده باشند.


منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
haraz1
goncheh1
pegah3
زرفروکتوز1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون