پنج شنبه 15 خرداد ماه 1399  -  Thursday, June 4, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 28 تير ماه 1396 ساعت 15:47

موفقیت دوغ و زعفران ایران در اجلاس کدکس

صنایع غذایی> اقتصاد غذا- با تصویب استانداردهای دوغ و موافقت با تدوین استانداردهای جدید زعفران در چهلمين اجلاس کدکس مواد غذایی، این دو فرآورده ایرانی از این پس بیشتر به جهانیان معرفی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل سازمان ملی استاندارد ایران؛ در دومین روز از نشست چهلمین اجلاس کمیسیون کدکس مواد غذایی در ژنو، ارتقای استاندارد منطقه‌ای دوغ از مرحله ۵ به مرحله ۸ استانداردسازی کدکس پذیرفته شد.

از فعالیت کمیته متناظر دوغ بیش از 8 سال می‌گذرد و این استاندارد پیش از این در نهمین اجلاسیه کمیسیون منطقه‌ای برای خاور نزدیک بررسی شده بود و در اجلاس فعلی مصوب شد.

تصویب این استاندارد سهم به‌سزایی در تسهیل تجارت منطقه‌ای و بین‌المللی این فرآورده و هم‌چنین شناخت دوغ به عنوان نوشیدنی انحصاری ایران خواهد داشت.

از دیگر موارد مصوب در چهلمين اجلاسيه کدکس، پذیرش تدوین استاندارد زعفران به عنوان موضوع جدید (New work) در این اجلاس بود.
این درخواست را جمهوری اسلامی ایران در سومین کمیته کدکس ادویه و گیاهان مورد مصرف در آشپزی مطرح کرده بود و در اجلاسیه چهلم کدکس، تدوین استاندارد جدید این محصول با همکاری کشور هندوستان مصوب شد.
نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در راس هیاتی از کارشناسان این سازمان برای دفاع از جایگاه و شخصیت علمی و حقوقی ایران در استانداردهای مواد غذایی در چهلمين اجلاسيه کدکس غذایی که در ژنو سوئیس در حال برگزاری است شرکت کرده اند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
pegah3
goncheh1
haraz1
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
vioni
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
آیدین
ارسال پیامک
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران