جمعه 13 تير ماه 1399  -  Friday, July 3, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
2
شنبه 12 دى ماه 1394 ساعت 10:20

جلسه ویژه فردا در سازمان حمایت؛

۲ هفته از مصوبه سازمان حمایت گذشت/ نرخ شیرخام گران نشد

صنایع غذایی> مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه دو هفته از مصوبه سازمان حمایت گذشت اما هنوز افزایش نرخ شیر خام اعمال نشده است، از جلسه فردای این سازمان برای تعیین تکلیف این موضوع خبر داد.

علیرضا عزیزالهی با بیان اینکه دو هفته پس از صدور ابلاغیه جدید سازمان حمایت درباره افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت خرید فعلی شیرخام هنوز کارخانجات صنایع لبنی به اجرای این مصوبه تن نداده‌اند، اظهارداشت: قرار است فردا جلسه‌ای در سازمان حمایت با حضور ما و صنایع لبنی برگزار و در این زمینه تصیم‌گیری شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه تاکنون مذاکره‌ای با صنایع لبنی در این زمینه انجام نداده‌ایم، گفت: بحثی که صنایع مطرح می‌کنند، این است که خرید شیرخام براساس کیفیت آن انجام شود که ما با این کار مخالفیم، چون این یک تاکتیک است.

عزیزالهی افزود: کیفیت شیرخام توسط دامداران تعیین نمی‌شود بلکه کارخانجات این کار را انجام می‌دهند و به هر نحوی می‌توانند با آن بازی کنند، بنابراین دامدار در این میان نقشی ندارد و ما هم با این روش موافق نیستیم.

وی با بیان اینکه روال قبلی به این صورت بوده که برای شیرهای باکیفیت بالاتر جایزه داده می‌شد، اضافه کرد: ما معتقدیم روال قبلی اجرا شود، یعنی کارخانجات قیمت شیر پایه را تعیین کنند و مثل سابق به محصولات با کیفیت بالاتر جایزه دهند.

عزیزالهی درباره خرید توافقی شیرخام توسط دولت نیز گفت: در حدود ۲۰ روز اخیر این طرح متوقف شده است.

وی با اشاره به سخنان برخی مسئولان وزارت جهادکشاورزی مبنی بر اینکه خرید توافقی متوقف نشده بلکه کاهش یافته است، افزود: این طرح کاملا متوقف شده و دلیل آن نیز عدم تامین منابع مالی مورد نیاز بوده است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران به این پرسش که آیا متوقف کردن طرح خرید توافقی شیرخام بر قیمت این کالا تاثیری داشته است؟ پاسخ داد: در پی متوقف شدن این طرح، نرخ شیرخام حدود ۴۰ تا ۵۰ تومان در برخی مناطق کاهش یافته است.

به گفته وی، اجرای طرح خرید توافقی  چون در حجم کمی انجام می‌شد، نمی‌توانست قیمت را بالا ببرد اما مانع از کاهش قیمت شیرخام شده بود.

منبع:مهر

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
زرفروکتوز1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah3
nazgol
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
زر ماکارون
آب معدنی واتا
تک ماکارون
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان