یک شنبه 18 خرداد ماه 1399  -  Sunday, June 7, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 1 آبان ماه 1396 ساعت 17:45

معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو:/

فقط آبلیمو طبیعی مجوز آبلیمو طبیعی می گیرد

معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه برخی صحبتهای وی درباره سلامت آبلیموها که بصورت  گفتگوی رادیویی بوده است  در تنظیم مکتوب  بصورت  ناقص  منتشر شده است گفت: برای  واحدهایی از  تولید کنندگان آبلیمو پروانه ساخت تحت عنوان "آبلیمو طبیعی" صادر می شود که از ویژگی های آن برخوردار باشند .


معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو  با اشاره به اینکه برخی صحبتهای وی درباره سلامت آبلیموها که بصورت  گفتگوی رادیویی بوده است  در تنظیم مکتوب  بصورت  ناقص  منتشر شده است به ایفدانا گفت: برای اطمینان از رسیدن محصول سالم به دست مصرف کننده، همه واحدهای تولید کننده آبلیمو نیز همانند سایر فراورده ها موظف هستند بر اساس  ضوابط سازمان غذا ودارو و تحت نظارت مسوول فنی و واحدهای تابعه معاونتهای غذا و دارو اقدام نمایند.

مهندس سمیره صباح درباره چگونگی فرآیند تولید مواد غذایی و نظارت بر آن افزود:  پس از کسب پروانه ساخت  توسط تولیدکنندگان از سازمان غذا و دارو و اعلام تمام فرمالاسیون مواد کارشناسان فنی سازمان و معاونتهای غذا و دارو رصد می کنند که نام دقیق تمام مواد افزودنی و به کار رفته در فراورده نهایی، روی برچسب محصولات، بطور دقیق درج شود.

وی با تاکید بر جایگاه مهم مسئول فنی اضافه کرد: وظیفه اوست که مشخص کند در خط تولید دقیقا چه مواد افزودنی و در چه حدی استفاده شود.
معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو  درباره علت درج مواد افزودنی روی برچسب محصولات تصریح کرد: ممکن است برخی از مواد برای مصرف کنندگان حساسیت و آلرژی ایجاد کنند ضمن آنکه برای آگاهی از میزان و ضابطه مند  بودن مواد افزودنی اصولا الزام  وجود دارد که مواد افزودنی روی برچسب محصولات دیده شود.

وی  در پایان  به عنوان  درج شده "طبیعی"  بر روی  آبلیموها هم اشاره کرد و گفت: آبلیموها اشاره کرد و گفت: برای  واحدهایی از  تولید کنندگان آبلیمو پروانه ساخت تحت عنوان "آبلیمو طبیعی" صادر می شود که از ویژگی های آن برخوردار باشند در غیراینصورت با آنهایی که تخلف کرده باشند برخورد قانونی بعمل می آید.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
زرفروکتوز1
haraz1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah3
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
vioni
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
آیدین