دو شنبه 18 آذر ماه 1398  -  Monday, December 9, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 24 فروردين ماه 1395 ساعت 13:46

لبنیات سنتی مجوزدار، الزامات بهداشتی را رعایت می‌کنند

صنایع غذایی> بر خلاف عده‌ای که تصور می‌کنند هیچ‌کدام از لبنیاتی‌های سنتی مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، اما هستند واحدهایی که زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت داشته و تولیدات‌شان کاملاً بهداشتی است.

مدیرکل نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی با اعلام این خبر گفت: نمی‌توان تخلف عده معدودی از ماست‌بندی‌ها را به نام همه ثبت کرد، زیرا لبنیاتی‌هایی در سطح شهر وجود دارند که هم سنتی هستند و هم زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند.

«دکتر عباس عباسی» با تأکید بر اینکه مسئولیت نظارت بر این واحدها بر عهده وزارت بهداشت است، افزود: سازمان دامپزشکی تنها وظیفه نظارت بر شرایط بهداشتی تأمین شیرخام این واحدها را عهده‌دار بوده و مسئولیتی در قبال چنین فروشگاه‌هایی ندارد.

وی با تشریح وظایف اصلی سازمان دامپزشکی خاطرنشان کرد: اصولاً حوزه دامپزشکی در دو بخش دام و صنایع وابسته به دام خلاصه می‌شود؛ بنابراین عمدتاً فرآورده‌های خام دامی و خوراک دام و همچنین مراکزی مانند عرضه گوشت و مرغ و ماهی و هر چیزی که نام "خام" به آن اطلاق شود، زیر نظارت این سازمان کار می‌کنند. به همین ترتیب، تا زمانی که شیرخام تغییر ماهیت نداده، تامین بهداشت آن توسط سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد.
عباسی در پایان با بیان اینکه لبنیاتی‌های سنتی در مجموع رویکردی قابل قبول دارند، تصریح کرد: واحدهایی که دارای پروانه بهداشتی باشند، بعید به‌نظر می‌رسد تخلفی انجام دهند که منجر به باطل شدن مجوزشان شود. ضمن اینکه با نظارت دامپزشکی، شیرخام آنها به‌صورت کاملاً بهداشتی تأمین می‌شود.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
پگاه
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
زر ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
آیدین
صنایع غذایی مسرور
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا