سه شنبه 12 اسفند ماه 1399  -  Tuesday, March 2, 2021
peminapegahبانک کشاورزی
اخبار برتر
1
جمعه 11 مرداد ماه 1398 ساعت 22:26

سخنان شجاعانه و صریح مرتضوی رییس کانون صنایع غذایی:

شهادت می دهم در تامین کالاهای اساسی اشتباهی نبود بلکه خیانت بود/ جدا شدن بخش تامین وتوزیع کالاهای اساسی از وزارت جهاد کشاورزی را به صنعتگران تبریک می گویم +فیلم

مواد غذایی> اقتصاد غذا - دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران جدا شدن بخش تامین کالاهای اساسی و توزیع از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت را یک خبر خوب دانست و گفت:  من این اتفاق را به همه صنعتگران تبریک می گویم زیرا این موضوع یک مانع بزرگ بود و ما آن‌جا مشکلات اساسی داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، محمدرضا مرتضوی در جمع صنعتگران استان کرمان ضمن بیان مطلب فوق افزود: من به عنوان کسی که در صنعت غذای کشور فعالیت می‌کنم شهادت می‌دهم که در تامین کالاهای اساسی اشتباه نبود بلکه خیانت بود و مشکلات بزرگی برای کشور ایجاد شد.
رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران ادامه داد: معنی ندارد شما برای شکر بحران ایجاد کنی و قیمت شکر را افزایش بدهی که چه شود؟  آیا باید گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی و با قیمت 25 هزار تومان وارد کنیم که کارگر ما گوشت را با قیمت ۱۰۰ هزار تومان بخرد؟
مرتضوی  گفت: امید است سفره کارگران با این تصمیم رنگین شود و آنها بتوانند بخشی از مشکلاشان را حل کنند.
وی بیان کرد: داشتن برنامه، کار شبانه‌روزی و دست‌پاکی در این شرایط می‌تواند کشور را نجات دهد و هرکس در این شرایط بخواهد خارج از این محدوده کار کند خودش را اصلاح کند و اگر اصلاح نشود بخش تولید کشور جلوی این ناراستی‌ها و کجی‌ها خواهد ایستاد.
مرتضوی اظهار کرد: من به شما قول می‌دهم برای حراست از آب و خاک و میهن عزیزمان تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم برد.
دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان این‌که مجاهد فی سبیل‌الله خوف ندارد، گفت: ما از آمریکا و تحریم نمی‌ترسیم ولی مقابل کسانی که با یک میخ می‌خواهند به قایقی که ما داریم با آن از این دریای طوفانی عبور می‌کنیم خدشه‌ وارد کنند می‌ایستیم و باید جلوی آن‌ها را گرفت.
وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس دستگاه قضا یادآور شد: با تغییری که در دستگاه قضا ایجاد شد ما واحدهای تولیدی امیدوارانه‌تر به عملکرد دستگاه قضایی نگاه می‌کنیم.
محمد رضا مرتضوی خاطرنشان کرد: دادستان‌ها در نقاط مختلف کشور برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی کمر همت بستند و تشکر می‌کنم از رئیس قوه قضائیه که اخیرا هم در کلام و هم در عمل رویکرد مناسب‌تر و هوشیارانه‌تری نسبت به مسائل تولید و کارگری داشته است.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خطاب به صنعتگران تاکید کرد: به دست شما و کارگران شما ما می‌توانیم از بغض و کینه‌ بزرگ دشمنان یک فرصت ایجاد کنیم. تحریم هزینه دارد اما این تحریم‌ها به منظور تسلیم کردن کشور بوده که به لطف خدا، شما، کارگران و زنان و مردانی که قدر این آب و خاک را می‌دانند نه تنها تسلیم نشده بلکه مسیر درستی را برای حمایت و هدایت تولید طی می‌کند.
مرتضوی ادامه داد: در شرایطی که همه درباره‌ بهبود تولید صحبت می‌کنیم معنا ندارد که کالا در گمرکات رسوب کند، گمرکات باید شرایطی را به وجود بیاورند که ما به راحتی و با حداقل سختی کالا را خارج کنیم؛ رسوب کالا در گمرکات کمک به دشمن این آب و خاک است.
دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران یادآور شد: نباید وقتی کسی می‌خواهد بنگاه تولیدی بسازد شهرداری، بخشداری، استانداری یا هر مقام مسئول دیگر از او پول بخواهد؛ این شایسته‌ کشوری که در پی رونق است و اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کند، نیست.
وی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی حق ندارد، طبق قانون و عقل، ۱۰ سال دفاتر ما را شخم بزند تا بهانه‌ای پیدا کند، چیزی بنویسد که ترکه کند، چون سازمان تامین اجتماعی مال ما و از پول ماست و باید خادم ما و کارگران ما باشد.
مرتضوی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی حق ندارد دفترچه‌ی بیمه‌ کارگران را تمدید نکند به دلیل عقب‌افتادگی که در پرداخت‌ها به دلیل شرایط اقتصادی است و امیدوارم هر کسی به حقوق قانونی خود توجه کند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
زرفروکتوز1
sobhan
شیرین عسل1
shirinvatan
tabiat
haraz1
nazgol
goncheh1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
زر ماکارون
حلبچی
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین