دو شنبه 13 مرداد ماه 1399  -  Monday, August 3, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 24 شهريور ماه 1394 ساعت 13:4

عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنایع لبنی:/

قیمت شیر گران نمی‌شود

صنایع غذایی> عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنایع لبنی بیان داشت: گزارش خرده فروشی بانک مرکزی نشان می‌دهد که صنعت لبنیات هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته است، برخی منابع دیگر که به اندازه بانک مرکزی معتبر نیستند گزارش‌هایی مبنی بر افزایش قیمت صنایع لبنی می‌دهند که این گزارش‌ها به هیچ عنوان درست نیست.

محمد فربد اظهار داشت: بازار به هیچ عنوان کشش افزایش قیمتی را ندارد، همین الان مردم توان خرید صنایع لبنی‌شان پایین است چه برسد به این که بخواهیم افزایش قیمت مجددی داشته باشیم. بدون شک اگر کسی هم افزایش قیمتی صورت دهد بازار خودش را از دست می‌دهد.

وی در ادامه تأکید کرد: در حال حاضر به 15 کشور دنیا صادرات صنایع لبنی از ایران صورت می‌گیرد، و بیشترین آن هم به کشور عراق است ما اگر افزایش قیمتی را اعمال کنیم صادرات صنایع لبنی‌مان نیز با بحران مواجه خواهد شد، لذا نمی‌توانیم قیمت‌های خود را بیش از این بالا ببریم.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنایع لبنی گفت: بازار صادرات بازار حساسی است و این گونه نیست که بتوان هر روز قیمت‌ها را تغییر داد زیرا این تغییرات منجر به از دست دادن بازار و در دست رقبا افتادن آن می‌شود.

وی در رابطه با قیمت خرید شیر خام هم بیان داشت: وقتی صنایع نمی‌تواند صنایع خود را با قیمت بیشتری عرضه کند چه طور می‌تواند شیر دامدار را با قیمت بالاتری تهیه نماید. صنایع لبنی و بازار آن این توان را ندارد.

فربد در رابطه با بحث لبنیات سنتی نیز بیان داشت: مردم خودشان باید توجه کنند که به دلیل رعایت نکات بهداشتی نباید محصولات سنتی را خرید کنند اما به نظر می‌رسد که گروه زیادی از مردم به این نکته توجه نداشته و لبنیات سنتی استفاده می‌کنند البته ما نیز می‌دانیم که این میل و رغبت به سمت لبنیات سنتی به دلیل قیمت مناسب آن است.

منبع:نسیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
pegah3
زرفروکتوز1
sobhan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
زر ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
vioni
صنایع غذایی ب آ