پنج شنبه 15 خرداد ماه 1399  -  Thursday, June 4, 2020
pegaheco 1
بازار
0
چهار شنبه 7 اسفند ماه 1398 ساعت 18:56

روسیه بزرگترین صادرکننده گندم جهان می‌شود

علیرغم کاهش قیمت، مقدار صادرات گندم روسیه در حال حاضر به بالاترین حد رسیده است و احتمالا این کشور دوباره برترین صادر کننده گندم جهان خواهد بود.
 به گزارش تسنیم به نقل  از راشاتودی، رونق بخش کشاورزی در روسیه کمک می کند این کشور همچنان برترین صادر کننده گندم در سال جاری میلادی باشد.
 پیش بینی های اولیه نشان می‌دهد برداشت غلات در 2020 دومین برداشت بزرگ این کشور پس از سال 2017 باشد. روسیه در 2017 در برداشت غلات رکورد زد. ولی متخصصان اشاره می کنند که شرایط جوی از جمله زمستان گرم و بدون برف عاملی منفی برای کشاورزان خواهد بود.
روسیه درسال زراعی 18-2017 ، 40.449 میلیون تن گندم به بازارهای جهانی صادر کرد. این رقم در 19-2018 برابر با 35.2 میلیون تن بود. وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد صادرات گندم این کشور در سال زراعی جاری احتمالا 36 میلیون تن باشد. متخصصان این صنعت پیش ‌بینی می‌کنند صادرات گندم روسیه بین 32 تا 42 میلیون تن باشد.
ایگور پاونسکی، مدیرعامل موسسه بازاریابی استراتژیک در روساگروترانس گفت:« به نظر من روسیه دوباره برترین صادر کننده گندم جهان خواهد بود. علیرغم کاهش قیمت، مقدار صادرات روسیه در حال حاضر به بالاترین حد رسیده است».
 تولید کشاورزی روسیه 20 درصد طی 6 سال گذشته افزایش یافته است. این کشور توانسته در سال های اخیر با برداشت فراوان و قیمت جذاب بیش از نیمی از بازار گندم جهان را در اختیار بگیرد و بزرگترین صادر کننده غلات جهان باشد. از اوایل دهه 2000، سهم روسیه در بازار گندم جهان چهار برابر شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol
pegah3
sobhan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
آرد سازی پوسان
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1