سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
چاپ و بسته بندی2peminapegah
اخبار برتر
1
چهار شنبه 31 شهريور ماه 1400 ساعت 16:51

اولین تقابل وزیر جهاد کشاورزی با بخش خصوصی

واردات برنج بخش خصوصی ممنوع و فقط برنج وارداتی دولتی در بازار عرضه می شود!

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخایر برنج خارجی برای عرضه به بازار کافی است، گفت: ممنوعیت واردات برنج تا زمان مقرر ادامه می یابد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید جواد سعادتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در آئین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت غلات، آرد و نان با بیان اینکه کمبودی در حوزه برنج خارجی وجود ندارد، افزود: با توجه به خشکسالی‌ها، برنج تولید داخل کاهش ۱۸ درصدی داشته است، اما با عرضه برنج خارجی به بازار سعی بر این است که این کمبود جبران شود.

وی اضافه کرد: براساس قانون در زمان کشت برنج داخلی، واردات ممنوع است و تنها از محل ذخایر راهبردی برنج خارجی وارد بازار می‌شود که در این مورد نیز کمبودی وجود ندارد و براساس قانون این ممنوعیت واردات تا زمان مقرر ادامه می‌یابد.

ساداتی نژاد گفت: در حوزه کالاهای اساسی همه تلاش بر این است که آرامش به بازار بازگردد و هیچ کمبودی در خصوص تأمین انواع کالاهای اساسی وجود ندارد ضمن اینکه تمام تلاش خود را می‌کنیم که این موضوع تداوم داشته باشد.

این اظهارات ساداتی نژاد در تقابل با خواسته بخش خصوصی در حالی بیان می شود که سوال اساسی اینجاست چرا 70 هزار تن برنج بخش خصوصی به بهانه حمایت از کشاورزان داخلی باید در بنادر باقی بماند اما شرکت بازرگانی دولتی قادر است برنج وارداتی را در بازار داخل عرضه کند و مجدد برای ذخایر احتیاطی اقدام به واردات برنج کند؟ آیا به راستی شرکت بازرگانی دولتی رقیب بخش خصوصی در بازار شده است؟!
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
haraz1
taknan2
لاکیدووو
mihan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
nazgol-98
فشذهشف2
goncheh-98
پگاه-خامه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
حلبچی
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
ardineh
vioni
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
zar
تیتر20
kandoj