پنج شنبه 3 مهر ماه 1399  -  Thursday, September 24, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 1 مرداد ماه 1399 ساعت 14:27

صادرات ۲۳.۴ هزار تن ماهی و آبزیان دریایی طی ۳ ماه

مواد غذایی> سخنگوی گمرک گفت: طی ۳ ماهه اول سال جاری بیش از ۲۳ هزارو۴۶۲ تن انواع ماهی وسایر آبزیان دریایی از کشور صادر شده است و نزدیک به ۳هزار و ۳۰۵ تن نیز واردات به کشور به ثبت رسیده است.

سید روح اله لطیفی با اشاره به وضعیت صادرات آبزیان دریایی از گمرکات، گفت: ارزش  صادرات آبزیان و محصولات شیلاتی کشور بالغ بر 37 میلیون و415 هزارو785 دلار  است، که در این میان حدود 606 تن خاویار به ارزش 727 هزار دلار صادرشده است .

لطیفی افزود: آبزیان دریایی صادراتی کشور شامل ،ماهی های زنده زینتی آب شیرین وآب شور، ماهی های آزاد، قزل آلا، مارماهی، ماهی های پهن یخ زده، ماهی تن، کوسه ماهی ، فیله ماهی، انواع خرچنگ، ماهی خشک شده، انواع میگو و خاویار و انواع ماهی‌های دیگرماکول و غیرماکول است که به بیش از 34 کشور صادر شده است. 

سخنگوی گمرک در خصوص مقاصد صادراتی این کالاها گفت:محصولات دریایی از کشورمان به کشورهای آلمان، ژاپن، سوئیس، کانادا، استرالیا، امارات، چین، هنگ کنگ، روسیه، تایلند، آذربایجان، قطر ،کویت، ارمنستان و... صادر شده است. 

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در خصوص واردات ماهی وسایر آبزیان افزود : در بازه زمانی 3 ماهه اول سال جاری، بالغ بر 3 هزارو305 تن انواع ماهی به ارزش 6 میلیون و979 هزارو322 دلار از 18 کشور جهان، واردات به کشور توسط تجار را شاهد بودیم که بیشترین حجم واردات ماهی از سنگاپور، چین وهندوستان بوده  است.

لطیفی گفت: روند رو به رشد جمعیت جهان، جامعه بشری را به سمت بهره‌گیری از پتانسیل‌های تولید پروتئین در خشکی‌ها و تامین نیاز خود با استفاده از دریاها و اقیانوس‌ها سوق داده است، ظرفیت محدود تولید غذا در خشکی، دریا و اقیانوس سبب شد جامعه بشری توجه ویژه‌ای به پرورش آبزیان و افزایش تولید در واحد سطح داشته باشد.

وی افزود میزان صادرات آبزیان دریایی در سال های گذشته بالغ بر 350 میلیون دلار بوده است که این میزان با توجه به سرمایه گذاریها وظرفیت های گسترده در سواحل ومناطق جنوبی کشور بویژه در گسترش مزرعه های پرورش میگو در جنوب ونیز پرورش ماهیان بومی آزاد، سفید، کپور وخاویار در شمال و پرورش انواع آبزیان در استان‌های مختلف، امکان جهش بیشتر این صنعت و به دست آوردن بازارهای بین المللی را به دلیل مغذی و مفید بودن محصولات شیلاتی، به صورت قابل توجهی می‌توان دنبال کرد.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
pegah4
sobhan
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
vioni
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر