دو شنبه 5 خرداد ماه 1399  -  Monday, May 25, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
شنبه 15 اسفند ماه 1394 ساعت 8:33

روند صعودی تولید جهانی دانه های روغنی در سال ۲۰۱۶

مواد غذایی> تخمین زده می شود که میزان تولید جهانی دانه های روغنی در سال 16-2015 روند صعودی داشته باشد. ما تخمین می زنیم که جمع کل میزان مصرف سویا ۱۸ میلیون تن افزایش پیدا کند و این در حالی است که میزان مصرف ۶ گونه دیگر دانه های روغنی در حدود ۹ میلیون تن کاهش خواهد داشت. تخمین زده می شود که میزان تولید جهانی ۷ گونه دانه های روغنی در این فصل معادل ۵۱۲ میلیون تن باشد .

به گزارش سایت انجمن صنایع روغنکشی، رقم فوق قبل از تجدید نظر ما 2.5 میلیون تن کمتر بود و لیکن ما در تجدید نظر آمارهای خود را 2.5 میلیون تن افزایش دادیم و اکنون تخمین می زنیم که جمع کل میزان تولید جهانی ۷ گونه اصلی دانه های روغنی ۵۱۲ میلیون تن برسد. این افزایش میزان تخمین بیشتر به دلیل میزان تولید سویای برزیل ، کلزا و دانه های خردل می باشد. در ضمن افزایش میزان تولید پنبه دانه هندوستان و ترکمنستان نیز در تخمین های ما گنجانده شده است.

لازم به ذکر است که به نظر ما میزان تولید ترکمنستان کاهش خواهد داشت . پیرو آمارها میزان تولید جهانی سویا ۳۱۹ میلیون تن یعنی تقریبا با میزان ۳۲۰ میلیون تنی سال گذشته برابر است . با وجود این کاهش میزان تولید،  تخمین زده می شود که این میزان تولید، ۳ میلیون تن بیشتر از میزان مصرف باشد . به این ترتیب در پایان ماه اگوست سال ۲۰۱۶ میزان موجودی ذخیره های جهانی سویا به یکی از بالاترین مقادیر ثبت شده تا این تاریخ یعنی به ۹۰ میلیون تن خواهد رسید . در این هفته و در ۲۵ ماه فوریه قیمتهای سویا تحت فشار قرار داشت و در بازار بورس شیکاگو در قراردادهایی که مدت تحویل آن نزدیک بود به پایین ترین حد خود در طی ۳ هفته اخیر رسید . این احتمال وجود دارد که قیمتهای سویا از این هم پایین تر بیاید.

در حال حاضر میزان موجودی ذخیره های جهانی سویا بیشتر از میزان نیاز است و قیمتها تحت فشار قرار دارد ، ذرت و گندم نیز در همین وضعیت قرار دارد . کنجاله سویا نیز تحت فشار قابل ملاحظه ای قرار دارد و این احتمال وجود دارد که قیمتها بیشتر از این کاهش پیدا کند و این در طی هفته آینده خواهد بود که میزان روغنکشی های سویا و کنجاله آمریکای جنوبی بصورت فصلی افزایش پیدا کند.

میزان مصرف: ما تخمین می زنیم که در سال۲۰۱۵/۱۶ میزان مصرف جهانی سویا در بخش روغنکشی و مصارف دیگر با ۱۸ میلیون تن افزایش به ۳۱۶ میلیون تن برسد. بر خلاف موضوع فوق الذکر ما تخمین می زنیم که میزان مصرف ۶ گونه دیگر دانه های روغنی در حدود ۹ میلیون تن کاهش پیدا کند . بیشترین میزان کاهش شامل کلزا و پنبه دانه خواهد بود.

منبع : Oilworld.biz
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
sobhan
شیرین عسل1
رمضان
haraz1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
vioni
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان