پنج شنبه 3 مهر ماه 1399  -  Thursday, September 24, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 24 ارديبهشت ماه 1396 ساعت 23:49

رکورد شکنی تولید گندم در آرژانتین با کاهش کاشت سویا

در سال جاری برای دومین سال متوالی مساحت کاشت سویا در آرژانتین کاهش خواهد داشت. در حال حاضر در آرژانتین مزیت تولید ذرت از لحاظ قیمت بیشتر از تولید سویا می باشد در حالی که در ایالات متحده وضعیت کاملا برعکس است. احتمالا دلیل اصلی این موضوع ادامه دار بودن مالیات بر صادرات سویا با رقم 30 درصدی تا پایان ماه دسامبر 2017 می باشد و از آن به بعد از ماه ژانویه 2018 ماهانه در حدود 0.5 درصد از این میزان کاسته خواهد شد و تا دسامبر 2019 ادامه خواهد داشت. در مقابل این در آرژانتین مالیات بر صادرات بر روی ذرت و دیگر محصولات در حال حاضر وجود ندارد.
هنوز دشوار است تا میزان کاهش کاشت سویا در آرژانتین مشخص شود. البته هنوز زمان زیادی باقی مانده تا مشخص شود تصمیم کشاورزان در آرژانتین چه میزان کاشت می باشد. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که اصل چرخش نوع کاشت در کشاورزی نیز باید رعایت شود بنابراین سویا در بسیاری از مزارع باید جای خود را به دیگر محصولات کشاورزی در این کشور بدهد. این امر باعث محدودیت در میزان تولید سویا در آرژانتین خواهد شد.
در مورد کاشت گندم در آرژانتین برآورد می شود که در فصل زراعی 2018-2017 میزان آن به بالاترین رقم 10 سال گذشته برسد. از ماه می کاشت گندم در آرژانتین آغاز خواهد شد و برآورد می شود که امسال مساحت کاشت آن به حدود 5.5 میلیون هکتار برسد در حالی که در سال قبل رقم آن 5.1 میلیون هکتار و در دو سال قبل 3.7 میلیون هکتار بوده است.
باتوجه به حذف مالیات بر صادرات گندم در آرژانتین، کشاورزان تمایل بیشتری به کاشت این محصول پیدا کرده اند. علاوه بر موارد فوق بالا بودن هزینه تولید جو و تکنولوژی بالاتر برای تولید گندم باعث خواهد شد که رقم نهایی تولید گندم در آرژانتین بالاتر برود.
احتمالا در آرژانتین در فصل زراعی 2018-2017 رقم نهایی تولید گندم به حدود 16.5 تا 17 میلیون تن برسد که کمی بیشتر فصل قبل و بسیار بالاتر از رقم تولید در متوسط 10 سال گذشته است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
pegah4
goncheh1
nazgol
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
آیدین
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
vioni
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ