دو شنبه 5 خرداد ماه 1399  -  Monday, May 25, 2020
eco 1pegah
اخبار برتر
1
شنبه 15 آبان ماه 1395 ساعت 22:14

رییس سازمان دامپزشکی: برخی افراد با اظهاراتشان چوب حراج به سرمایه های کشور می زنند/ دبیرکل خانه صنعت: تشکیک در صنایع غذایی باعث کاهش لذت مردم می شود

صنایع غذایی> اقتصاد غذا – تمامی فرآورده های خام دامی ازمرحله تولید تا عرضه زیر نظر سازمان دامپزشکی کنترل و پایش می شود.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور در مراسم آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته (Meatex) طی سخنانی در جمع فعالان صنعت غذا و صنایع گوشت  ضمن بیان مطلب فوق افزود:  سازمان دامپزشکی به عنوان مرجع ملی و بین المللی سلامت فرآورده های دامی سالانه دو میلیون و 800 هزار نوبت بازرسی و نظارت در مراحل مختلف از تولید و مزرعه را  انجام  داده است.
وی  خاطر نشان کرد: سازمان دامپزشکی 12 هزار مجوز بهداشتی برای صادرات 66 قلم کالا را صادر کرده و این نشان دهنده روند رو به بهبود  کیفیت فرآورده های دامی در کشور است اما متاسفانه برخی ها با اظهاراتشان چوب حراج به سرمایه های کشور می زنند.
رییس سازمان دامپزشکی با اسشاره به پتانسیل کشور در زمینه تولید پروتئین حیوانی گفت: ایران هیچ نیازی به واردات مرغ و تخم مرغ نداردو در این زمینه صادرات نیز داریم.
خلج  افزود: تنها برای  ایجاد تنوع 10 از نیاز گوشت قرمز از طریق واردات تامین می شود.

تشکیک در صنایع غذایی و کاهش لذت مردم
در ابتدای این نشست محمدرضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت،، معدن و تجارت ایران نیز طی سخنانی با اشاره به سابقه 70 ساله صنعت گوشت در ایران گفت: ایران در زمینه تولید فرآورده های گوشتی از اعتبار و قدمت زیادی برخودار است و باید  برای حمایت از این صنعت گامهای اساسی برداشته شود.
وی تصریح کرد صنایع غذایی به دلیل اهمیت فراوان در جامعه با حساسیت های زیادی مواجه است و بادی شرایط را به گونها مهیا کرد تا فشار از روی صنعت غذا بردشاته شود.
مرتضوی متذکر شد:  فشار کنترل قیمت بر روی صنایع غذایی و صنعت فرآورده های گوشتی منجر به کاهش تنوع و انگیزه میان تولیدکنندگان می شود.
وی افزود: باید شرایط را طوری مهیا کرد تا برندهای مختلف صنایع فرورده های گوشتی با فرمولاسیون های مختلف نیاز مردم را تامین کنند.
دبیرکل خانه صنعت،، معدن و تجارت ایران  غذا را  بخشی از تفریح و لذت ایرانیان در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: ایجاد تشکیک در صنایع غذایی و صنعت فرآورده ای گوشتی باعث کاهش لذت مرم از صنایع غذایی می شود.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
sobhan
رمضان
nazgol
haraz1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران