جمعه 2 مهر ماه 1400  -  Friday, September 24, 2021
چاپ و بسته بندی2peminapegah
اخبار
1
یک شنبه 2 خرداد ماه 1400 ساعت 13:5

خروج ۹۰ درصد کالاهای اساسی وارداتی از گمرک‌ها با اخذ تعهد

مواد غذایی> معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان اینکه کمبودی در کالای اساسی وجود ندارد، گفت: در ستاد تنظیم بازار قرار شده که ۹۰ درصد از کالاهای اساسی که توسط واردکنندگان به کشور وارد شده است، با اخذ تعهد از کمرگ‌ خارج شود.

بابک دین‌پرست در پایان بازدید از انبارهای کالاهای اساسی، کارخانجات تولید روغن و صنایع جانبی مستقر در اداره‌کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی(ره) که امروز (دوم خردادماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکلاتی در زمینه ترخیص کالاهای اساسی موجود در بندر امام وجود دارد که تلاش خواهیم کرد همه موارد را بررسی کنیم.

وی افزود: حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی وارد می‌شود و این بندر به عنوان یک بندر استراتژیک محسوب می‌شود.

دین‌پرست گفت: برای بحث کالای اساسی یک سری مشکلات اداری در هفت بخش وجود دارد که مهمترین آن، تامین کامیون برای حمل کالای اساسی است. در مذاکره‌ای که با وزارت راه در بحث کمبود کامیون انجام شده، قرار است که پایان هفته این مشکل رفع شود.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی در انبارهای بندر امام خمینی موجود است که این موجودی با احتساب کالاهایی که در حال تخلیه از کشتی‌ها است، به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن می‌رسد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: سایر مشکلات نیز مربوط به ناهماهنگی‌های میان دستگاه‌های اجرایی است که علی‌رغم مصوبات بسیار خوب دولت این مشکلات وجود دارد. در ستاد تنظیم بازار قرار شده که ۹۰ درصد از کالاهای اساسی که توسط واردکنندگان به کشور وارد شده است، با اخذ تعهد از کمرگ‌ خارج شود.

دین‌پرست تصریح کرد: در این زمینه ابلاغیه‌ای به ناظر گمرکات خوزستان داده شده است و امروز نیز هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد. امیدواریم با تصمیماتی که اتخاذ می‌شود تا پایان هفته، قسمتی از مشکلات ترخیص کالای اساسی مرتفع شود.

وی افزود: کمبودی در کالای اساسی وجود ندارد و علی‌رغم همه محدودیت‌های تامین اعتباری برای تامین ارز، اعتبار مورد نیاز برای واردات از سوی دولت تامین شده است و مشکلی در تامین کالای اساسی در کشور وجود ندارد.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh-98
زرفروکتوز1
لاکیدووو
شیرین عسل1
haraz1
mihan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
nazgol-98
پگاه-خامه
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
حلبچی
صنایع غذایی دلوسه
zar
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
ardineh
vioni