جمعه 13 تير ماه 1399  -  Friday, July 3, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
شنبه 14 شهريور ماه 1394 ساعت 13:45

صنایع لبنی شیرخام را کمتر از نرخ مصوب خریداری می‌کنند

کشاورزی> مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: علیرغم تلاش دامداران برای افزایش قیمت خرید شیرخام هنوز صنایع لبنی شیرخام را با قیمتی کمتر از نرخ مصوب خریداری می‌کنند.


علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: علیرغم تلاش دامداران در 14 ماه گذشته برای اجرایی شدن مصوبه سال گذشته دولت مبنی بر خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان هنوز این مصوبه به اجرا در نیامده است.

وی افزود: با گذشت بیش از یک سال از ابلاغ مصوبه خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان صنایع هنوز شیرخام را به طور متوسط با قیمت کمتر از 1200 تومان از تولید‌کنندگان می‌خرند و این امر را هم ناشی از عدم کشش بازار عنوان می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران تصریح کرد: نظام بهره‌برداری دامپروری کشور نظامی خرده پا است و این قیمت‌ها برای تولید کننده ضرر و زیان دارد.

عزیزاللهی گفت: به صرفه نبودن تولید برای دامدار قطعا در آینده‌ آثار و عواقبی به دنبال دارد و نتیجه آن سقوط صنعت دامپروری خواهد بود.

وی بیان داشت: معمولا در این شرایط دولت‌ها برای حمایت از تولید‌کنندگان مداخله می‌کنند که در حال حاضر امکان حمایت دولت هم به دلیل مشکلات مالی وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران افزود: خرید تضمینی شیرخام هنوز ادامه دارد و از آغاز خرید تاکنون حدود 150 تن شیرخام از دامداران خریداری شده است.

وی افزود: خرید تضمینی شیرخام کافی نیست و برای اینکه قیمت شیرخام به قیمت مناسبی برسد باید حدود 25 درصد از شیرخام به شکل تضمینی خریداری شود.


منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
haraz1
sobhan
nazgol
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
تک ماکارون
آیدین
زر ماکارون
vioni