یک شنبه 24 آذر ماه 1398  -  Sunday, December 15, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
شنبه 14 شهريور ماه 1394 ساعت 13:45

صنایع لبنی شیرخام را کمتر از نرخ مصوب خریداری می‌کنند

کشاورزی> مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: علیرغم تلاش دامداران برای افزایش قیمت خرید شیرخام هنوز صنایع لبنی شیرخام را با قیمتی کمتر از نرخ مصوب خریداری می‌کنند.


علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: علیرغم تلاش دامداران در 14 ماه گذشته برای اجرایی شدن مصوبه سال گذشته دولت مبنی بر خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان هنوز این مصوبه به اجرا در نیامده است.

وی افزود: با گذشت بیش از یک سال از ابلاغ مصوبه خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان صنایع هنوز شیرخام را به طور متوسط با قیمت کمتر از 1200 تومان از تولید‌کنندگان می‌خرند و این امر را هم ناشی از عدم کشش بازار عنوان می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران تصریح کرد: نظام بهره‌برداری دامپروری کشور نظامی خرده پا است و این قیمت‌ها برای تولید کننده ضرر و زیان دارد.

عزیزاللهی گفت: به صرفه نبودن تولید برای دامدار قطعا در آینده‌ آثار و عواقبی به دنبال دارد و نتیجه آن سقوط صنعت دامپروری خواهد بود.

وی بیان داشت: معمولا در این شرایط دولت‌ها برای حمایت از تولید‌کنندگان مداخله می‌کنند که در حال حاضر امکان حمایت دولت هم به دلیل مشکلات مالی وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران افزود: خرید تضمینی شیرخام هنوز ادامه دارد و از آغاز خرید تاکنون حدود 150 تن شیرخام از دامداران خریداری شده است.

وی افزود: خرید تضمینی شیرخام کافی نیست و برای اینکه قیمت شیرخام به قیمت مناسبی برسد باید حدود 25 درصد از شیرخام به شکل تضمینی خریداری شود.


منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
ghoncheh
haraz1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه