یک شنبه 27 مرداد ماه 1398  -  Sunday, August 18, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 29 خرداد ماه 1397 ساعت 20:6

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور:

کارخانه‌های نان صنعتی، گورستان تجهیزات وارداتی!/ فقط ۱۱درصد آرد کشور به نان صنعتی می‌رسد


رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور گفت: دو نرخی بودن قیمت آرد و برخورداری نانوایی‌های سنتی از حمایت‌های دولتی امکان رقابت را از نان‌های صنعتی گرفته و کارخانه‌های این صنعت در حال تبدیل شدن به گورستان تجهیزات وارداتی هستند. 


اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ محسن لزومیان با یادآوری اینکه در سال 86 دولت با وعده ممنوعیت صدور مجوز نان سنتی و اعطای امتیاز سرمایه گذاران زیادی را تحریک به ایجاد کارخانه‌های تولید نان صنعتی کرد، به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: اکنون پس گذشت سال‌ها نه تنها صدور مجوز برای نانوایی‌های سنتی ادامه دارد بلکه آن‌ها از آرد یارانه‌ای و حمایت‌های بیمه‌ای نیز برخودار هستند.  

وی ادامه داد: هزینه بالای تولید کارخانه‌های نان صنعتی و غیر منصفانه بودن فضای رقابت، این کارخانه‌ها را یا از چرخه تولید خارج کرده یا ظرفیت تولید آن‌ها را کاهش داده است.

لزومیان سهم تولید نان صنعتی از آرد کشور را 11 درصد عنوان کرد.

 وی در پاسخ به این پرسش که راهکار ایجاد فضای رقابتی مناسب چیست، گفت: بهترین راهکار تک نرخی کردن قیمت آرد برای ایجاد فضای رقابت منصفانه است اما، اگر این امر در حال حاضر برای دولت امکان پذیر نیست با توجه به حجم کم آردی که در کارخانه‌های نان صنعتی مصرف می‌شود به این صنعت نیز آرد یارانه‌ای تحویل داد.

لزومیان اظهار کرد: متاسفانه هر روز شاهد افزایش تعداد نانوایی‌های سنتی در سراسر کشور هستیم که بسیاری از آن‌ها بهداشت را در تولید نان رعایت نمی کنند و استفاده از افزودنی‌های غیر مجاز در آن‌ها رواج دارد.

وی با بیان اینکه نظارت کافی بر نانوایی‌های سنتی وجود ندارد، افزود: نامه‌های متعددی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو ارسال کردیم و نسبت به نتایج منفی رشد قارچ گونه نانوایی‌های سنتی هشدار داده ایم اما، همچنان تعداد زیادی نانوایی زیر پله‌ای وجود دارد که نان را در شرایطی غیر بهداشتی تولید و در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ توزیع می‌کنند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور با تاکید بر سلامت نان‌های صنعتی از صدور نان‌های صنعتی کشور به ویژه نان‌های مغزدار به کشورهای مختلف خبر داد.

وی با بیان اینکه هم اکنون میزان صادرات در حد انتظار نیست، گفت: توسعه صادرات با کاهش هزینه تولید و جان گرفتن کارخانه‌های نان صنعتی به راحتی امکان پذیر است

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
شیرین عسل1
پگاه
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
رستوران حاج محسن1
vioni
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا