شنبه 17 خرداد ماه 1399  -  Saturday, June 6, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 29 خرداد ماه 1397 ساعت 20:6

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور:

کارخانه‌های نان صنعتی، گورستان تجهیزات وارداتی!/ فقط ۱۱درصد آرد کشور به نان صنعتی می‌رسد


رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور گفت: دو نرخی بودن قیمت آرد و برخورداری نانوایی‌های سنتی از حمایت‌های دولتی امکان رقابت را از نان‌های صنعتی گرفته و کارخانه‌های این صنعت در حال تبدیل شدن به گورستان تجهیزات وارداتی هستند. 


اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ محسن لزومیان با یادآوری اینکه در سال 86 دولت با وعده ممنوعیت صدور مجوز نان سنتی و اعطای امتیاز سرمایه گذاران زیادی را تحریک به ایجاد کارخانه‌های تولید نان صنعتی کرد، به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: اکنون پس گذشت سال‌ها نه تنها صدور مجوز برای نانوایی‌های سنتی ادامه دارد بلکه آن‌ها از آرد یارانه‌ای و حمایت‌های بیمه‌ای نیز برخودار هستند.  

وی ادامه داد: هزینه بالای تولید کارخانه‌های نان صنعتی و غیر منصفانه بودن فضای رقابت، این کارخانه‌ها را یا از چرخه تولید خارج کرده یا ظرفیت تولید آن‌ها را کاهش داده است.

لزومیان سهم تولید نان صنعتی از آرد کشور را 11 درصد عنوان کرد.

 وی در پاسخ به این پرسش که راهکار ایجاد فضای رقابتی مناسب چیست، گفت: بهترین راهکار تک نرخی کردن قیمت آرد برای ایجاد فضای رقابت منصفانه است اما، اگر این امر در حال حاضر برای دولت امکان پذیر نیست با توجه به حجم کم آردی که در کارخانه‌های نان صنعتی مصرف می‌شود به این صنعت نیز آرد یارانه‌ای تحویل داد.

لزومیان اظهار کرد: متاسفانه هر روز شاهد افزایش تعداد نانوایی‌های سنتی در سراسر کشور هستیم که بسیاری از آن‌ها بهداشت را در تولید نان رعایت نمی کنند و استفاده از افزودنی‌های غیر مجاز در آن‌ها رواج دارد.

وی با بیان اینکه نظارت کافی بر نانوایی‌های سنتی وجود ندارد، افزود: نامه‌های متعددی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو ارسال کردیم و نسبت به نتایج منفی رشد قارچ گونه نانوایی‌های سنتی هشدار داده ایم اما، همچنان تعداد زیادی نانوایی زیر پله‌ای وجود دارد که نان را در شرایطی غیر بهداشتی تولید و در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ توزیع می‌کنند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور با تاکید بر سلامت نان‌های صنعتی از صدور نان‌های صنعتی کشور به ویژه نان‌های مغزدار به کشورهای مختلف خبر داد.

وی با بیان اینکه هم اکنون میزان صادرات در حد انتظار نیست، گفت: توسعه صادرات با کاهش هزینه تولید و جان گرفتن کارخانه‌های نان صنعتی به راحتی امکان پذیر است

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
nazgol
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
آرد سازی پوسان