چهار شنبه 1 آبان ماه 1398  -  Wednesday, October 23, 2019
eco 1pegah
اخبار برتر
2
دو شنبه 31 خرداد ماه 1395 ساعت 12:20

با تصویب هیات وزیران

صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر تشکیل می شود/ تداوم توزیع شیر رایگان در مدارس

صنایع غذایی> اقتصاد غذا – با تصویب هیات وزیران دولت وزارت جهاد کشاورزی را موظف نمود نسبت به تشکیل صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر کشور با مشارکت تمامی فعالین زنجیره مذکور حداکثر ظرف مدت شش ماه اقدام نماید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، بنا بر این مصوبه  مقرر شد  وزارت  جهاد کشاورزی همچنین الگوی مطلوب زنجیره تولید شیر خام تا عرضه محصولات لبنی را به همراه سامانه مورد نیاز برای تسهیل جریان وجوه و کالا در قالب بستر الکترونیکی بانک عامل طراحی نموده و بر استقرار و راه‌اندازی زنجیره مذکور در تمامی استان‌ها نظارت کند.
در این راستا، مبلغ چهار هزار و پانصد میلیارد ریال از محل ظرفیت های قانونی مربوط و منابع ناشی از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها جهت تشکیل و افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر کشور تا پایان برنامه ششم توسعه در چارچوب قوانین بودجه سنواتی اختصاص می یابد.

همچنین برای فرآورده‌های لبنی و بهبود کارکردهای صادراتی و با هدف افزایش بهره‌وری و ارتقای کیفیت تولید شیرخام، تا سقف دو هزار میلیارد ریال بابت ارایه مشوق‌های صادراتی از محل اعتبارات قانون بودجه سال 1395 کل کشور اختصاص خواهد یافت.

بنا بر این گزارش تداوم توزیع شیر رایگان در مدارس و پیش‌بینی حداقل سرانه یک کیلوگرم پنیر در سبد خانوارهای تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از جمله تصمیمات این جلسه بود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
پگاه
haraz1
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
nazgol
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
vioni
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران