پنج شنبه 3 مهر ماه 1399  -  Thursday, September 24, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
یک شنبه 13 مرداد ماه 1398 ساعت 0:48

واکنش بزرگ ترین تولید کننده روغن خوراکی مصرف خانوار نسبت به گزارش ارزی بانک مرکزی:

صنعت غذایی کورش تمامی ارز دریافتی را کالا وارد کشور کرده است

مواد غذایی> اقتصد غذا - شرکت صنعت غذایی کورش به ازاء 100 درصد ارز 4200 دریافتی کالا وارد کشور نموده و اقدام به تولید و عرضه در شبکه توزیع  نموده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت غذایی کورش، این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده روغن خوراکی مصرف خانوار، با تمام مشکلات بخش خصوصی دست و پنجه نرم می کند و در تلاش است تا باری از دوش مردم و دولت بردارد، اما متاسفانه به ناگاه با انتشار برخی اخبار خود را مواجه با نسبت تخلف ارزی و عدم واردات کالا در قبال ارز دریافتی می بیند!
شرکت صنعت غذایی کوروش، با تولید محصولات با کیفیت و سلامت محور که با لطف و استقبال هم میهنان عزیز نیز همراه بوده، سعی وافر داشته است تا در شرایط خاص تحریم های ناجوانمردانه گام هایی سازنده برای خدمت به جامعه بردارد. به ویژه در سال رونق تولید ملی بار این وظیفه را بیش از پیش بر دوش خود احساس کرده است. در سال 97 بعد از تحریم های خصمانه رویکرد اصلی صنعت غذایی کوروش به افزایش تولید برای کمک به تامین سبد خانوار بوده است و تولید خود را با شرایط دشوار کنونی به بیش از 30 هزار تن در ماه افزایش داده است که این امر همگام با دیگر تولیدکنندگان نجیب این صنعت، موجب شد تا هیچ کمبودی از بابت کالای اساسی روغن در سبد خانوارهای عزیز ایرانی احساس نشود.
به همین منظور مدیرعامل این شرکت در نامه ای به  علی اکبر مهرفرد معاونت وزارت جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع تبدیلی آورده است: شرکت صنعت غذایی کورش با سالها فعالیت در زمینه تولید و کارآفرینی تلاش برای خودکفائی و شکوفائی اقتصادی میهن عزیز اسلامیمان را با وقوف به مسئولیتهای اجتماعی خود به عنوان وظیفه اساسی این شرکت دنبال کرده است.
در ادامه این نامه بیان شده است: به منظور روشن تر کردن موضوع، لازم به توضیح است، برای تمام ثبت سفارش های این شرکت که ارز دریافت نموده است، کالا وارد شده که همگی دارای برگ سبز گمرکی بوده و در سامانه  EPL  قابل رصد و دسترسی است. ضمنا عدم ایفای تعهدات اعلام شده در نامه بانک مرکزی به منزله عدم ورود کالا نبوده و واردکننده کالاهای اساسی پس از طی فرآیند واردات اقدام به تکمیل پرونده و رفع تعهد ارزی می کند.دلایلی همچون تاخیر ثبت در سامانه گمرک و انتقال اطلاعات به سامانه تحت نظارت بانک  نیز گاها منجر به تاخیر در رفع تعهدات در سامانه می گردد.
به گفته مدیرعامل شرکت صنعت غذایی کورش، نسبت تخلف کاملا دور از واقع و بر خلاف انصاف است و مساله عدم رفع تعهد ارزی عمدتاً به دلیل عدم ثبت در سامانه ها بوده و ناشی از عدم ورود کالا به کشور نمی باشد. لازم به ذکر است این شرکت پس از انتشار اخبار مربوط به تخلف ارزی یک میلیارد یورو به جای پرداختن به کار اصلی که همانا تامین کالا در شرایط تحریم، یافتن راهکارهای انتقال ارز و واردات ملزومات تولید می باشد توان و انرژی خود را در جهت رفع اشکالات موجود در سامانه ها به منظور ثبت رفع تعهدات ارزی متمرکز نموده است که در طی چند روز از حدود 27 میلیون یورو عدم رفع تعهد ارزی اعلام شده حدود 26 میلیون ثبت شده و مابقی در حال پیگیری می باشد و در حقیقت از کل ارز خریداری شده جهت تأمین کالاها حدود 99.5 درصد رفع تعهد شده است و بقیه در حال پیگیری می باشد.
کورش منتصر در پایان نامه ارسالی به معاونت محترم وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرده است: شایسته نیست که اطلاعات به روز نشده و برخی سوء برداشت ها، در ذهن مردم عزیزمان آن هم نسبت به شرکت های کارآفرین ملی ایجاد دغدغه و نگرانی کند. از همین رو وظیفه خود می دانیم که با ارسال لیست کالاهای وارد شده به کشور طبق پیوست نامه، نسبت به تنویر اذهان عموم ملت شریف ایران اقدام کرده و تاکید کنیم که همچنان بر عهد خود به منظور تولید با کیفیت و عرضه کالای ارزشمند ایرانی و ملی پایبند هستیم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
pegah4
nazgol
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
vioni
آیدین
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
تیتر20
آب معدنی واتا
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1