جمعه 8 مرداد ماه 1400  -  Friday, July 30, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
اخبار
1
یک شنبه 5 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 9:31

واکنش دبیر انجمن صنایع لبنی به رئیس اتاق ایران و روسیه در خصوص افزایش قیمت لبنیات

صنایع غذایی> در حالیکه اتحادیه و انجمن صنایع لبنی هرگونه افزایش قیمت را نفی می کنند اما بازار خرده فروشی قیمت های جدید به مردم نشان می دهد.

پس از صحبت‌های عسگر اولادی در خصوص قیمت لبنیات و غیر متعارف بودن این افزایش قیمت، دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی واکنش تندی به این اظهارات نشان داد و آنرا ناشی از بی‌اطلاعی رئیس اتاق ایران و روسیه دانست.

عسگر اولادی در صحبت‌های خود با اشاره به بازار روسیه و گران بودن محصولات ایرانی نسبت به این کشور اظهار داشت: مسئولان دستگاه‌های نظارتی و وزارتخانه‌هایی مانند جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت باید جلوی گران فروشی صنایع لبنی در کشور را بگیرند و نگذارند آن‌ها با منافع ملی بازی کنند.

در حالی که دبیر انجمن انجمن صنایع لبنی و رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه در حال صدور بیانه علیه یکدیگر و نگران مصرف کننده‌های روسی هستند قیمت لبنیات در بازار کشور آرام آرام در حال اوج گرفتن است. رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات  هرگونه افزایش قیمت را رد می‌کند اما در بازار داستان چیز دیگری است.

علی رجبی با بیان اینکه هر ساله با توجه به میزان تورم افزایش هزینه حمل و نقل و پرداخت حق بیمه و حقوق کارگران افزایش در قیمت‌ها وجود دارد گفت: برخی از شرکت‌ها در روزهای اخیر ۱. ۵ درصد به قیمت محصولات خود اضافه کردند.

وی ادامه داد: این افزایش قیمت فقط توسط سه برند انجام شده و بقیه برند‌ها هنوز قیمت خود را افزایش ندادند لذا این جو سازی‌های اخیر نسبت به افزایش قیمت لبنیات فقط بار روانی داشته است و با توجه به وفور شیر احتمال افزایش بیش از این وجود ندارد.

رجبی تصریح کرد: شیر به اندازه کافی در بازار وجود دارد و حتی اگر یارانه به آن اختصاص داه نشود می‌توان آنرا به‌‌ همان قیمت ۱۲۵۰ تومان خرید و مشکلی به لحاظ تامین شیر وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات ادامه داد: صنایع لبنی به راحتی شیر خود را تامین می‌کند اما در این بین این دامداران هستند که ضرر می‌کنند که این امر هم از یادگاری‌های دولت قبل است.

وی در پایان اظهار داشت: این اتحادیه کاملا بازار را رصد می‌کند و با هرگونه تخلف برخورد خواهد کرد. ضمن آنکه مردم هم می‌توانند هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی را به این اتحادیه گزارش دهند.

درحالی که افزایش هرگونه قیمت تکذیب می‌شود اما شیرهای کیسه‌ای، ماست و پنیر شاهد افزایش قیمت ۲۰۰ تا ۷۰۰ تومانی در بازار بوده است.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
pegah2
nazgol-98
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
لاکیدووو
فشذهشف2
goncheh-98
mihan2
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
zar
صنایع غذایی سحر همدان
ardineh
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
حلبچی
آیدین
vioni
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران