دو شنبه 25 آذر ماه 1398  -  Monday, December 16, 2019
eco 1pegah
اخبار برتر
0
یک شنبه 8 اسفند ماه 1395 ساعت 11:12

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس طی نامه ای به وزیر اقتصاد خواستار شد:

ضرورت خروج شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق 14گانه از اصل 44 قانون اساسی

کشاورزی> رییس کمیسیون کشاورزی مجلس طی نامه ای به دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی خواستار خروج شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق 14 گانه از اصل 44 قانون اساسی شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، علی محمد شاعری در بخشی از این نامه آورده است: سازمان خصوصی سازی در اجرای اصل 44 قانون اساسی اقدام به واگذاری شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق 7 و 13 به بخش خصوصی نموده و در صدد واگذاری سایر مناطق و اخذ مجوز از هیأت محترم وزیران ، جهت خروج شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق 1 تا 5 از سبد سهام عدالت در راستای واگذاری به بخش خصوصی می باشد. 
از آنجائیکه وظایف حوزه گندم و آرد و نان ارتباط مستقیم با آحاد ملت شریف ایران را دارد و از سویی جهت آزاد سازی قیمت خرید و فروش گندم و آرد و حذف یارانه ها اقدام نشده است و با توجه به اختلاف قیمت گندم های وارداتی با قیمت خرید تضمینی باعث نگرانی در خصوص واگذاری گردیده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در فراز دیگری از این نامه با اشاره به نقش استراتژیک شرکت های غله عنوان کرد:  نقش شرکت های موصوف در حوزه گندم و آرد و نان و خرید تضمینی و تنظیم بازار کالاهای اساسی، حاکمیتی و نظارتی بوده و واگذاری نقش حاکمیتی و نظارتی به بخش خصوصی می تواند صدمات جبران ناپذیری در حوزه گندم وآرد و نان وارد آورده و از این بابت مشکلات جدی برای ارزاق عمومی مردم و دولت ایجاد نماید.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه با اشاره به بخش هایی از سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری در حوزه امنیت غذایی و ارتباط و نقش و کارویژه شرکت های غله در تحقق این راهبرد استراتژیک به عنوان متولی گندم، آرد و نان کشور تصریح و تاکید کرد: در راستای اصول 6 ، 7 ، 19 ، 22 و 23 سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری که تأکید بر تأمین امنیت غذایی و ایجاد ذخایر و خدمات راهبردی، شفاف سازی اقتصاد و جلوگیری از اقدامات، فعالیت ها و زمینه های فسادزا، شفاف و روان سازی نظام توزیع و مدیریت مخاطرات اقتصادی می باشد. انتظار می رود با قید فوریت نسبت به بررسی موضوع و توقف واگذاری های شرکت های غله و خدمات بازرگانی به بخش خصوصی و ایضاً خروج از لیست واگذاری سازمان خصوصی سازی دستور اقدام عاجل صادر فرمایند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی نامه خود به دکتر طیب نیا افزود: لازم به ذکر است هیأت واگذاری برابر بند 3 مصوبه 95/8/8، سازمان خصوصی سازی را مکلف نموده است تا خروج نام شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق 1 تا 5 از سبد سهام عدالت از هیأت محترم وزیران در راستای واگذاری پیگیری نماید که با توجه به مراتب فوق تقاضای توقف بند 3 صورتجلسه یاد شده مورد استدعا بوده و این مناطق همچنان در سبد سهام عدالت باقی بمانند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
nazgol
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
پگاه
شیرین عسل1
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
آیدین